Latawce na Bemowie 2013

Latawce na Bemowie 2013

Już 6 października na lotnisku Bemowo odbędą się 17. Mistrzostwa Warszawy Młodzików w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

"Latawce na Bemowie" są eliminacjami do Mistrzostw Polski. Oprócz konkursu - latawców płaskich i skrzynkowych, dla dzieci do lat 14, przeprowadzimy też konkursy latawców akrobacyjnych oraz "Open", w których wystartują starsi zawodnicy. Zawody latawcowe w Polsce, powszechnie zwane "Świętem Latawca", mają 50-letnią historię i odbywają się pod patronatem Aeroklubu Polskiego. Sześć godzin w latawcowych klimatach, to ogromna radość i sporo emocji - wszak to poważna walka o tytuł Mistrza Warszawy. Słowem, to wspaniała impreza rekreacyjna na świeżym powietrzu z elementami prawdziwego sportu. Będą puchary, nagrody i dyplomy. Oprócz świetnej zabawy, postaramy się o kilka atrakcji dodatkowych, w tym między innymi: pokaz latawców sportowo-rekreacyjnych, reklamowych oraz przystosowanych do robienia zdjęć lotniczych.

O rodzicach z małymi dziećmi też pamiętamy. W specjalnie przygotowanej "fabryce latawców", będzie można zbudować latawiec z bambusa i kawałka papieru, pokolorować kredkami i cieszyć się tym, jak świetnie potrafi latać. Wejście od ul. Piastów Śląskich - brama naprzeciw ul. Żołnierzy Wyklętych. Więcej informacji

Wstęp wolny

Program imprezy

9:00-10:00 Rejestracja zawodników klasy FLPi FLS w biurze zawodów na lotnisku
9:30-10:30 Rejestracja zawodników klasy FLA i OPEN w biurze zawodów na lotnisku
9:30-12:30 Ocena statyczna latawców / w takcie oceny statycznej pokazy modeli latających i latawców profesjonalnych
10:00-13:00 Loty latawców płaskich i skrzyniowych (FLP i FLS)
13:00-14:00 Loty latawców akrobacyjnych i open (FLA i OPEN)
15:00 Planowe zakończenie imprezy 


Źródło: artbem.pl
comments powered by Disqus