AOPA: "Zmiany nadchodzą", Europa obiecuje GA

AOPA

Działalność urzędników z Komisji Europejskiej oraz EASA była częścią wystąpienia AOPA przed członkami parlamentu europejskiego podczas seminarium IAPOA. Wystąpienie odbyło się pod auspicjami grupy liberalnej Demokratów Parlamentu Europejskiego w czerwcu br.

Matthew Baldwin, Dyrektor KE ds. Lotnictwa, Filip Cornelis, Szef Bezpieczeństwa Lotniczego w Komisji oraz i Jules Kneepkens, Szef EASA ds. stanowienia przepisów, mogli poczuć się nieswojo, bowiem byli wskazywani jako ci, którzy doprowadzili do opłakanego i zmniejszającego się stanu przemysłu GA w Europie.

Seminarium o nazwie "Łączenie Europy poprzez General Aviation” zostało zorganizowane przy współudziale ALDE, Porozumienia Liberałów i Demokratów w Europie, a przewodniczył mu niemiecki poseł Gessine Meissner. Włoski eurodeputowany Giommaria Uggias, który również był organizatorem spotkania, wniósł na jego otwarciu kilka pozytywnych uwag, przede wszystkim w sprawie prac nad dostępem do portów regionalnych. IAOPA chciałaby podziękować członkom ALDE, Frau Meissner i Signor Uggias za ułatwienie prowadzenia seminarium i przeniesienia go do większej sali w Parlamencie, co umożliwiło uczestniczenie w nim większej ilości osób. Obecni byli także pochodzący ze Słowenii Jelko Kacin i Włoch Antonio Cancian, a później dołączyli niemieccy posłowie Silvana Koch-Mehrin i Holger Krahmer.

Zarówno Gessine Meissner, jak i wiceprezes IAOPA Martin Robinson podkreślali, że celem seminarium nie był atak EASA lub Komisję Europejską i pomimo, że była widoczna frustracja przemysłu, to dyskusja nie była adresowana personalnie. Wyżsi urzędnicy UE zapowiadali, że "Zmiany nadchodzą". Czy będą one na tyle głębokie i czy zostaną wprowadzone wystarczająco szybko, aby ocalić lotnictwo ogólne, to się dopiero okaże.

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus