Hike&Fly Beskid Wyspowy

Widok z perspektywy paralotniarza (fot. airtribune.com)

Michał Gierlach, uczestnik Red Bull X-Alps w 2017 r., zaprasza paralotniarzy do udziału w zawodach Hike&Fly Beskid Wyspowy, które odbędą się w dniach 11-14 czerwca 2020 r. w miejscowości Kasina Wielka, położonej w Beskidzie Wyspowym, w województwie małopolskim.

Beskid Wyspowy to pasmo pełne odizolowanych szczytów i jednoczesniej startowisk na każdy kierunek wiatru. Idealny teren do aktywności w stylu hike&fly.

Hike&Fly to pierwsze takie zawody w Polsce! Idea jest bardzo prosta. Wyścig trwa 33h. Zwycięża osoba, która pokona w tym czasie największy dystans. W przypadku powrotu w miejsce startu zawodnik otrzymuje 30% premii. Wszystko na własnych nogach i za pomocą paralotni.

Celem imprezy jest integracja środowiska paralotniowego poprzez zdrową rywalizację sportową.

Początek imprezy zostanie ogłoszony 9 czerwca 2020 r. po analizie prognoz pogody i wyborze najlepszych 2 dni między 11 a 14 czerwca.

Każdy z uczestników musi posiadać ważne uprawnienia do latania na paralotni (Świadectwo Kwalifikacji lub równoważne) oraz ubezpieczenie OC obejmujące loty na paralotniach. Obowiązkowe wyposażenie uczestnika zawodów, zarówno na ziemi jak i w powietrzu, to: paralotnia certyfikowana wg normy EN, spadochron zapasowy, uprząż z protektorem, kask, telefon z systemem Android oraz zainstalowaną aplikacją XC Track w wersji Beta i aktywnym livetrackingiem.

Podczas zawodów prowadzona będzie klasyfikacja ogólna oraz klasyfikacja kobieca. W zawodach może wziąć udział maksymalnie 50 pilotów.

Ruszyła już rejestracja na stronie www.airtribune.com/hfbeskidwyspowy/registration

Wpisowe na zawody wynosi 150 zł i obejmuje: przygotowanie i organizację zawodów, pamiątkowy komin/buff, mapę Beskidu Wyspowego, kolacja z napojami, trofea dla zwycięzców.

Zapraszamy do udziału w zawodach.

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.airtribune.com

Źródło: airtribune.com
comments powered by Disqus