Aircombat – X Bitwa o Wawel

Aircombat – X Bitwa o Wawel (fot. aircombat.pl)

Zapraszamy modelarzy do udziału w zawodach Aircombat – X Bitwa o Wawel. Kolejna Bitwa o Wawel odbędzie się po raz czwarty na lotnisku w Pobiedniku Wielkim a zawody jak co rok, zaliczane będą do Pucharu Polski w obu kategoriach aircombat.

5.10.2019 r. (sobota) odbędzie się walka modeli z silnikami elektrycznymi (ESA). A na 6.10.2019 r. (niedziela) zaplanowana jest walka modeli z silnikami spalinowym (ACES).

Zawody będą rozgrywane w dwóch klasach:
✈ WW I – Model musi być pół-makietą rzeczywistego wielopłatowego samolotu wojskowego wyprodukowanego do końca 1918r.,
✈ WW II – Model musi być półmakietą rzeczywistego samolotu wojskowego wyprodukowanego w latach 1935 – 1945.

Po raz kolejny Bitwa o Wawel będzie miała charakter otwartej formuły Euro-Cup umożliwiającej start zawodników z różnych krajów z uwzględnienim różnic regulaminów krajowych. Zapraszamy wszystkich zawodników z Polski oraz krajów Unii Europejskiej, naszych sąsiadów z Ukrainy, Rosji i Białorusi - sportowa rywalizacja modelami RC nie uznaje granic a jedynie regulamin walk aircombat i dobrą zabawę.

Na starcie oprócz czołówki zawodników z Polski pojawią sie także zawodnicy z innych krajów, swój przyjadz potwierdzi już Czesi a organizatorzy spodziewają się również zawodniów z Niemiec i Ukrainy.

Od kilku lat, zawody w Krakowie to największe pod względem ilości startujących zawodników, zawody aircombat w Polsce – zapraszamy serdecznie!

Każdy model ma przymocowaną specjalną taśmę. W czasie starcia liczy się precyzja, taktyka i szczęście. Samoloty walczą pojedynczo, a punkty nalicza się za czas lotu, ścięcie taśmy przeciwnika np. śmigłem, krawędzią natarcia czy statecznikiem, oraz ochronę własnej. Dosyć często zdarzają się kolizje, które zazwyczaj są przypadkowe.

Głównym zadaniem zawodników jest uzyskanie jak największej ilości cięć taśm ciągniętych przez modele współzawodników. Jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu i zaznajomienia się z historią lotnictwa. Emocjonujące walki modeli samolotów z okresu Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej dostarczą niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odwiedzających.

Zawody to jednak nie tylko rywalizacja i widowiskowe akrobacje dla zadowolenia publiczności. Walka powietrzna to przede wszystkim test umiejętności pilotów.

Rejestracji zawodników z określeniem kategorii oraz przynależności do poszczególnych Eskadr należy dokonać do 3.10.2019 r. na adres: wesoly_mirolek@intereia.pl

Więcej informacji na stronie: www.aircombat.pl oraz www.aircombat-krakow.cba.pl

Źródło: aircombat.pl
comments powered by Disqus