Pierwszy A350 dla linii lotniczych Vietnam Airlines opuszcza hale montażu końcowego

Pierwszy A350  dla linii lotniczych Vietnam Airlines opuszcza hale montażu końcowego

Pierwszy samolot A350 dla linii Vietnam Airlines w leasingu z firmy AerCap przesunął się na stację 30 w hali montażu końcowego im. Rogera Betaeille’a w Tuluzie. Oznacza to zakończenie kolejnego ważnego etapu montażu oraz pierwszych instalacji elektrycznych. Na stacji 30 samolot przejdzie teraz testy naziemne i będą kontynuowane prace montażowe kabiny rozpoczęcie na poprzednie stacji (stacja 40).

Samolot zgodnie z planem ma być dostarczony przewoźnikowi w połowie 2015 r. i tym samym linie Vietnam Airlines staną się drugim azjatyckim przewoźnikiem oraz drugim na świecie, który będzie miał w swojej flocie najnowszy, paliwooszczędny samolot szerokokadłubowy A350 XWB.

Linie Vietnam Airlines zamówiły już 10 samolotów A350 a cztery kolejne otrzymają od firm leasingowych, w tym AerCap. Samolot będzie eksploatowany na kluczowych trasach dalekodystansowych. AerCap (poprzednio ILFC) zamówił w sumie 20 samolotów A350.

Kiedy samolot wejdzie do eksploatacji w czwartym kwartale 2014 r. A350 XWB dokona znaczącego postępu w zakresie zużycia paliwa w porównaniu z obecnymi samolotami w tym samym segmencie. Samolot będzie zużywał o 25 proc. paliwa mniej i emitował odpowiednio mnie dwutlenku węgla. Dotychczas 39 klientów na świecie zamówiło 750 samolotów A350 XWB.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus