Nowe hiszpańskie linie lotnicze odebrały pierwszego A350

A350 w barwach linii World2fly, fot. Airbus

World2fly, nowa linia lotnicza założona niedawno przez hiszpańską firmę hotelarską Iberostar, mająca specjalizować się w lotach transatlantyckich, odebrała pierwszy z dwóch samolotów A350-900, zamówionych w leasingu za pośrednictwem Air Lease Corporation. Tym samym stała się najnowszym użytkownikiem tego jednego z najbardziej wydajnych samolotów szerokokadłubowych.

Przewoźnik mający siedzibę na Majorce będzie eksploatować oba wydzierżawione A350-900 na długodystansowych trasach z Madrytu do miejscowości turystycznych, takich jak Punta Cana (Dominikana), Cancun (Meksyk) i Hawana (Kuba).

Samoloty A350-900 firmy World2fly mają nowoczesną i bardzo wygodną kabinę z fotelami tej samej klasy dla 432 pasażerów. Podróżujący nimi skorzystają z większej przestrzeni osobistej, szerokich siedzeń i wyjątkowego komfortu oraz docenią systemy rozrywki i łączności internetowej najnowszej generacji. Kabina A350 w standardzie Airspace jest najcichszą wśród wszystkich samolotów szerokokadłubowych, przez co zapewnia pasażerom oraz załodze wyjątkowe doświadczenia z lotu.

W konstrukcji Airbusa A350 uwzględniono najnowocześniejsze rozwiązania aerodynamiczne, zastosowano kadłub i skrzydła z włókna węglowego oraz najbardziej oszczędne silniki Rolls-Royce Trent XWB. Połączenie najnowszych technologii przekłada się na znakomitą wydajność operacyjną i zapewnia World2fly równoważony rozwój, przy o 25% mniejszym zużyciu paliwa i emisji CO2 w porównaniu z poprzednią generacją maszyn szerokokadłubowych. Do końca maja 2021 r. 49 klientów zamówiło 915 samolotów z rodziny A350.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus