Lufthansa zamawia 20 dodatkowych A350-900

A350 należący do linii Lufthansa, fot. youtube

Grupa Lufthansa, największy użytkownik samolotów Airbusa, podpisała zamówienie na 20 dodatkowych samolotów szerokokadłubowych A350-900, zgodnie z decyzją rady nadzorczej spółki. Ta najnowsza umowa zwiększa łączne zamówienia Grupy Lufthansa na A350 XWB do 45, z czego 12 samolotów już jest użytkowanych na całym świecie.

„A350 spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Samolot jest wyjątkowo niezawodny, a opinie naszych pasażerów są doskonałe"- powiedział dr Detlef Kayser, członek zarządu Grupy Lufthansa ds. zasobów i standardów operacyjnych linii lotniczych. „Cieszymy się, że dodamy do naszej floty 20 nowych A350. Dodatkowe samoloty szerokokadłubowe pomogą obniżyć koszty operacyjne, zwiększyć niezawodność naszej floty dalekodystansowej, poprawić wydajność ekologiczną i zapewnić naszym pasażerom najnowocześniejsze kabiny w swojej kategorii z komfortem w odpowiedniej klasie podróży."

„A350 XWB konsekwentnie generuje pozytywne opinie społeczności linii lotniczych i jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz wieloletni klient Lufthansa wraca po kolejne samoloty", powiedział Christian Scherer, dyrektor Airbusa ds. handlowych. „A350 wyznaczył nowe standardy dla lotów długodystansowych, łącząc ultra-daleki zasięg z najniższym kosztem pasażerokilometra w porównaniu z każdym dużym szerokokadłubowym samolotem pasażerskim i oferując pasażerom najwyższe standardy komfortu. Lufthansa była jednym z pierwszych użytkowników A350 i sprawnie wprowadzała samolot do swojej globalnej siatki połączeń, stając się jednym z naszych najlepszych ambasadorów tego wspaniałego samolotu. Dziękuję Lufthansie – jesteśmy podekscytowani widząc jeszcze więcej A350 latających w waszych barwach."

Decyzja Lufthansy wzmacnia pozycję Grupy jako największego klienta i użytkownika samolotów Airbusa spośród linii lotniczych, z 674 zamówionymi samolotami Airbusa (łącznie z najnowszym zamówieniem na A350) i 574 samolotami Airbusa znajdującymi się obecnie we flocie Grupy (stan na 31.12.2018), w tym 28 z rodziny A220, 420 z rodziny A320, 100 A330 / A340, 12 A350 i 14 A380.
 
A350 XWB to rodzina najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych samolotów na świecie, kształtująca przyszłość podróży lotniczych. Jest liderem na rynku samolotów szerokokadłubowych dalekiego zasięgu (od 300 do ponad 400 miejsc). A350 XWB został skonstruowany tak, aby oferować niezrównaną elastyczność operacyjną i osiągi we wszystkich segmentach rynku, także na  bardzo długich trasa (niemal 18 000 km). Samoloty te mają najnowszą konstrukcję aerodynamiczną, kadłub i skrzydła z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym oraz nowe, paliwooszczędne silniki Rolls-Royce. Wszystkie te najnowsze technologie zapewniają niezrównany poziom wydajności operacyjnej, z 25-procentową redukcją zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji. Kabina Airspace by Airbus, w jaką wyposażone są A350 XWB, jest najcichsza spośród wszystkich kabin w samolotach szerokokadłubowych i oferuje pasażerom i załodze najnowocześniejsze produkty pokładowe zapewniające najbardziej komfortowe warunki lotu.

Do końca lutego 2019 r. 48 klientów na całym świecie złożyło potwierdzone zamówienia na 852 samoloty rodziny A350 XWB, co czyni go jednym z najbardziej popularnych samolotów szerokokadłubowych w historii.


O spółce Airbus

Airbus to światowy lider w dziedzinie aeronautyki i astronautyki oraz dostawca usług powiązanych z tymi dziedzinami. W 2018 r. spółka uzyskała przychód 64 mld euro i zatrudniała ok. 134 000 pracowników. Airbus posiada najbardziej kompleksową ofertę samolotów pasażerskich, jest również czołowym europejskim dostawcą tankowców, samolotów bojowych, transportowych i specjalnych, a także jednym ze światowych liderów w dziedzinie technologii kosmicznych. Spółka jest ponadto producentem najbardziej wydajnych i skutecznych rozwiązań w dziedzinie śmigłowców cywilnych i wojskowych na świecie.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus