Global Medical Response zamawia 21 nowych śmigłowców Airbusa

Śmigłowiec H135 w barwach GMR, fot. Airbus

Firma Global Medical Response (GMR) uzupełni rozwijającą się flotę statków powietrznych o 21 śmigłowców Airbusa, reprezentujących rodziny H125, H130 i H135. Zamówienie uwzględnia opcję zakupu do 23 kolejnych śmigłowców, co daje łączny potencjał kontraktowy sięgający 44 śmigłowców.

„Użytkujemy różne maszyny Airbusa. Ich główną cechą wspólną – i najważniejszą rzeczą, której oczekujemy od środków transportu medycznego – jest niezawodność”, powiedział Rob Hamilton, prezes GMR Alliances Group. „Flota Airbusów pozwala nam szybko reagować i przewozić pacjentów znajdujących się w ciężkim stanie przy odpowiednim poziomie opieki, zapewniającym absolutnie najlepsze szanse na przeżycie. Po dostawie nowych wiropłatów nasza flota staje się liczniejsza i lepiej przygotowana do ratowania życia”.

GMR, wyspecjalizowana organizacja zajmująca się ochroną przeciwpożarową oraz transportem medycznym, zatrudnia ponad 38 000 pracowników i jest jednym z największych użytkowników śmigłowców Airbus. Zapewnia opiekę medyczną w powietrzu za pośrednictwem wielu podległych firm, w tym Air Evac Lifeteam, Guardian Flight, Med-Trans Corp. i REACH Air Medical Services. W 2020 r. wszystkie one przewiozły ponad 125 000 pacjentów. Obecnie w barwach spółek GMR latają 133 śmigłowce Airbusa. Dążąc do rozbudowy parku maszyn tylko w ostatnich 18 miesiącach firma GMR odebrała 15 śmigłowców Airbusa.

„Lotnicze misje medyczne wymaga wysokich wskaźników dostępności. Śmigłowce H125 i H130 wyznaczają standardy w segmencie wiropłatów jednosilnikowych, a H135 wyróżnia się w segmencie maszyn dwusilnikowych dzięki wysokiej niezawodności i wydajności operacyjnej”, powiedział Romain Trapp, prezes Airbus Helicopters, Inc. dla regionu Ameryki Północnej. „Fakt, że cała flota dwusilnikowców GMR składa się z H135, świadczy o sukcesie tego typu na rynku medycznym. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować długotrwałą współpracę z GMR. Jesteśmy gotowi do dalszego wspierania najwyższego poziomu dostępności śmigłowców tej firmy w ich zadaniach”.

Airbus Helicopters jest wiodącym dostawcą śmigłowców służących do transportu medycznego. Wyprodukował około 55% z 2600 śmigłowców EMS latających na świecie. Ponad połowa wszystkich nowych wiropłatów-ambulansów sprzedanych w ostatniej dekadzie w USA została produkowana przez Airbusa. H125 i H130 są wzorem jednosilnikowych lotniczych karetek pogotowia ratunkowego, zwłaszcza na rynku amerykańskim, a H135 przewodzi na rynku ratownictwa medycznego (EMS).

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus