Przejdź do treści
Śmigłowiec H225 Straży Przybrzeżnej Japonii (fot. Nobuo Oyama/Japan Coast Guard)
Źródło artykułu

Japońska Straż Przybrzeżna wzmacnia flotę śmigłowców nowym zamówieniem na H225

Airbus Helicopters otrzymał dodatkowe zamówienie na jeden śmigłowiec H225. Nowy pionowzlot ma służyć Straży Przybrzeżnej Japonii (Japan Coast Guard – JCG), co oznacza, że flota wiropłatów H225 pozostających w rękach użytkownika z kraju kwitnącej wiśni powiększy się do 10 egzemplarzy. JCG obecnie wykorzystuje trzy śmigłowce AS332 i pięć H225, wszystkie należą do rodziny Super Puma. Wraz z najnowszym zamówieniem flota Super Pum klienta rozrośnie się do 13 sztuk. Oczekuje się, że dostawy zrealizowane zostaną do marca 2021 r. Straż Przybrzeżna stanie się więc użytkownikiem największej liczby tych śmigłowców w kraju.

Nowe H225 dołączą do pozostałej części floty, wykonującej zadania związane z zabezpieczeniem wód terytorialnych i przybrzeżnych, a także z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w Japonii.

Otrzymanie nowego zamówienia na H225, od klienta, który pozostaje z nami od 25 lat, to dla nas zaszczyt. Stanowi potwierdzenie jakości naszego długofalowego partnerstwa, a także pełnego zaufania ze strony zamawiającego, wobec systemu wsparcia i produktów Airbusa. Wielką radość przynosi nam również obserwowanie, jak nasze Super Pumy stawiają czoła wyzwaniom, jakie się przed nimi pojawiają. Wszechstronność i niezawodność tej platformy to dla nas kluczowe atuty, dzięki którym mamy pewność, że H225 zapewni szerokie zdolności w zakresie zadań straży przybrzeżnej Japonii. Zespół Airbus Helicopters w Japonii pozostaje do dyspozycji, zapewniając wsparcie w zakresie utrzymywania ciągłej sprawności operacyjnej floty – stwierdził Olivier Tiller, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Japonii.

11-tonowy dwusilnikowy H225 to najnowszy śmigłowiec w rodzinie Airbus Helicopters Super Puma. Jest zdolny do transportu do 19 pasażerów. Wyposażony w najnowocześniejszą, elektroniczną instrumentację kokpitu i 4-osiowy autopilot, H225 oferuje ponadprzeciętną długotrwałość lotu i dużą prędkość przelotową. Można wyposażyć go w zróżnicowany sposób, odpowiednio do wykonywanych zadań.

Obecnie w Japonii do zadań cywilnych i porządku publicznego, a także w wojsku, wykorzystuje się łącznie 21 śmigłowców wywodzących się z rodziny Super Puma, w tym w operacjach SAR, lotów na platformy morskie, transporcie VIP, pożarnictwie i transporcie towaru i pasażerów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony