Héli-Union kupuje dwa śmigłowce Airbus H160

H160 należący do Héli-Union w locie - widok z boku (fot. Airbus Helicopters)

Airbus Helicopters i jego wieloletni partner Héli-Union podpisały umowę na zakup dwóch wielozadaniowych śmigłowców H160.

„Cieszymy się, mogąc być jednym z pierwszych klientów, którzy poszerzą posiadaną flotę o H160.  Wierzymy, że przed tą maszyną jest wspaniała przyszłość zarówno w sektorze cywilnym, jak i wojskowym. Dobrze się składa, że możemy uczestniczyć w jej rozwoju”, powiedział Patrick Molis, dyrektor generalny Héli-Union.

„Jesteśmy dumni, że Héli-Union, posiadający ogromne doświadczenie z operacji na całym niemal świecie, zwłaszcza w transporcie morskim, wybrał H160 do wzmocnienia floty posiadanych śmigłowców Airbusa”, powiedział Bruno Even, prezes Airbus Helicopters. „H160 nie tylko ustanawia nowe standardy pod względem bezpieczeństwa, dzięki licznym funkcjom wspomagającym pilota, ale również dzięki zmniejszonemu zużyciu paliwa zapewnia bardzo potrzebną konkurencyjność operacyjną, a także mniejszy ślad węglowy”.

W konstrukcji H160 uwzględniono 68 patentów Airbus Helicopters i najnowsze innowacje technologiczne, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu lotu. Łopaty Blue Edge i największy osłonięty wirnik ogonowy (fen estron) ograniczają poziom hałasu i jednocześnie zapewniają wysoką wydajność. Kompaktowy rozmiar maszyny będzie atutem podczas lądowania na platformach wiertniczych. Zaprojektowany jako śmigłowiec wielozadaniowy, przeznaczony do wykonywania wszystkich głównych zadań z zakresu transportu morskiego, ratownictwa medycznego, poszukiwań i ratownictwa, a także innych misji publicznych, H160 będzie odpowiedni do wszystkich rodzajów operacji na całym świecie.

Héli-Union użytkuje około 20 wiropłatów Airbusa z rodzin Dauphin, H225 i H145 oraz zajmuje się utrzymaniem licznych maszyn Airbus Helicopters dla stron trzecich, takich jak operatorzy cywilni lub wojskowi.

Héli-Union jest francuskim operatorem i dostawcą usług z 60-letnim doświadczeniem we wsparciu technicznym i logistycznym różnych organizacji cywilnych i wojskowych na całym świecie. Firma działa w kilku segmentach rynku: wsparcia użytkowników maszyn cywilnych i państwowych we Francji i za granicą, eksploatacji śmigłowców w różnych krajach, a także szkolenia pilotów i techników. Zdobyte doświadczenie pozwala Héli-Union oferować klientom gotowe rozwiązania w zakresie nabywania nowych statków powietrznych i uruchamiania usług lotniczych.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus