Airbus przedłuża umowę na utrzymanie flot C295 i PZL-130 Orlik w Polsce

C295 w locie - widok z boku (fot. 8bltr.wp.mil.pl)

Firma Airbus podpisała na kolejne cztery lata umowę, w ramach której zapewnia konserwację flot samolotów transportowych średniego zasięgu C295 i samolotów szkoleniowych PZL-130 Orlik, eksploatowanych przez polskie Siły Powietrzne.

W ramach tej umowy Airbus zapewni w Centrum Serwisowym w Warszawie obsługę floty 16 samolotów C295 należących do 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie oraz 28 samolotów szkoleniowych PZL-130 Orlik należących do 42. Bazy Szkoleniowej w Radomiu.

Manuel Heredia, CEO PZL „Warszawa-Okęcie", powiedział: „Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzył nas, klient podpisując umowę, w ramach której będziemy nadal zapewniać polskim Siłom Powietrznym opłacalne kosztowo serwisowanie i modernizację floty samolotów C295, ale także usługi pozwalające na eksploatację samolotów szkoleniowych i szkolenie przyszłych pilotów wojskowych".

Centrum Serwisowe w Warszawie to druga placówka firmy Airbus specjalizująca się w obsłudze floty C295 w Europie. Świadczy ona również usługi serwisowe, napraw i generalnych przeglądów (MRO) na rzecz sił powietrznych Czech i Kazachstanu.


PZL 130 Orlik Advanced (fot. Piotr Paweł Rejmer)

Źródło: Airbus Defence and Space
comments powered by Disqus