Air Show 2013: Pierwszy rekonesans w Radomiu

Air Show 2013

Członkowie Biura Organizacyjnego AIR SHOW - 2013 sprawdzili przygotowanie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego oraz Portu Lotniczego Radom do sierpniowych pokazów. Robocze spotkanie na Sadkowie poprowadził Szef Sztabu Sił Powietrznych gen. bryg. Jerzy Fryczyński. Do Radomia przyjechało ok. 20 specjalistów z Dowództwa Sił Powietrznych, a także przedstawiciele Urzędu Miasta i Portu Lotniczego Radom S.A. oraz Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego SWAT.

Publiczność AIR SHOW - 2013 z pewnością zauważy zmiany, które zaszły na radomskim lotnisku. Do grona tegorocznych organizatorów AIR SHOW w związku z rozpoczęciem działalności cywilnego portu lotniczego na Sadkowie dołączył bowiem Port Lotniczy Radom S.A., który zarządza częścią udostępnianego dla publiczności lotniska. Sprawdzono czy przyjęte założenia organizacyjne takich elementów AIR SHOW jak: pokazy w powietrzu, wystawa statyczna, system wejść i dróg komunikacyjnych, plany rozmieszczenia na lotnisku sektorów różnych kategorii są wykonalne i bezpieczne.W związku ze współużytkowaniem od niedawna lotniska zarówno przez wojsko (dotychczas jedynego użytkującego), jak i cywilny port lotniczy, wymiana doświadczeń i współpraca organizatorów jest krytycznym czynnikiem gwarantującym kolejne udane pokazy z cyklu AIR  SHOW.Dyrektor Biura Organizacyjnego AIR SHOW - 2013 płk Janusz Chwiejczak podsumowując rekonesans ocenił, że 80% rozwiązań jest już znana i przetestowana w minionych edycjach pokazów, a pozostałe 20% będzie nowością.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na 13 edycję AIR SHOW, gdzie pierwszy raz na wystawie statycznej zaprezentujemy radary i systemy rakietowe strzegące polskiego nieba.

mjr Jakub Block 
rzecznik prasowy AIR SHOW - 2013

Źródło: Air Show
comments powered by Disqus