Trzebicz Nowy zaprasza na Piknik Lotniczy oraz XXVII Zlot ULM

Lądowisko w Trzebiczu Nowym (fot. agroturlot.pl)

Przygotowania do kolejnego XXVII Zlotu ULM i Pikniku Lotniczego w Trzebiczu Nowym trwały od dawna i wreszcie dobiegły końca. Wszystko po to, aby pasjonatów lotnictwa, którzy przybędą na Piknik, kolejny raz zaskoczyć masą lotniczych i naziemnych atrakcji. Lotnicy pamiętają, że na ubiegłoroczny piknik przebudowany został pas startowy z nowym oświetleniem do lotów nocnych, nową infrastrukturą, oznaczeniami pasa oraz hangarem.

XXVII Zlot ULM i Piknik Lotniczy w Trzebiczu Nowym odbędzie się w dniach 18-19.08.2017 r., co warto odnotować w swoich kalendarzach. A w nim jak zwykle atrakcja goni atrakcję. Będzie lotniczo, będzie muzycznie, będzie zabawa dla dużych i dla małych. Wstęp wolny.

Organizatorzy zaplanowali konkursy lotnicze. Jednak ostateczna decyzja o tym jakie konkurencje zostana rozegrane zostanie podjęta przed samym piknikiem i będzie uzależniona od pogody.

Podczas pikniku fani lotnictwa, którzy przybędą na lądowisko w Trzebiczu Nowym, będą mogli zobaczyć pokaz akrobacji w wykonaniu wspaniałego Uwe Zimmermanna na nowym, jeszcze lepszym samolocie.

Dla chętnych organizatorzy przygotowali loty widokowe śmigłowcem, samolotem lub motolotnią. Być może będzie to początek przygody z lotnictwem niejednego uczestnika tego Pikniku.

Organizatorem pikniku lotniczego jest właściciel lotniska w Trzebiczu Ryszard Chwalisz, który jest także pasjonatem ultralekkich samolotów. Historia imprezy sięga 1995 roku. Wówczas po raz pierwszy Chwalisz zaprosił do siebie znajomych pilotów z kilku aeroklubów.

Od początku teren zlotu był otwarty dla wszystkich, którzy chcieli obejrzeć samoloty i motolotnie należące do jego uczestników, a z biegiem czasu program imprezy został rozszerzony o koncerty, pokazy i wiele innych atrakcji dla uczestników pikniku.

Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla publiczności – tej dorosłej oraz dla najmłodszych.

Więcej szczegółowych informacji na plakacie poniżej oraz na stronie www.agroturlot.pl

Źródło: agroturlot.pl
comments powered by Disqus