Zmarł Stanisław Bargieł

Stanisław Bargieł (fot. Agnieszka Bargieł)

Do redakcji dotarła smutna wiadomość. W dniu 11 listopada 2020 r.  zmarł Stanisław Bargieł – pilot, konstruktor. Kochał lotnictwo.

Stanisław Bargieł wyszkolił się w latach 60-siątych na lotnisku Iwonicz pod Krosnem. Słynne szkolenie na czaplach w trakcie którego nagła burza porwała kilka szybowców i roztrzaskała na zapałki o ziemię. Jego instruktorem samolotowym był miedzy innymi pan Kosiba. Potem zrobił LPW w Lisich Kątach ale został zweryfikowany przez komunę. wylatał w sumie 100 godzin.

Stanisław Bargieł był konstruktorem w WSK Krosno, a w latach 80-siątych pracował w zakładach szybowcowych we Wrocławiu przy produkcji Juniora. Dzięki niemu Junior był "lekki". Lotnictwem zaraził córkę Agnieszkę.

Sam zbudował motolotnię, obliczył wytrzymałość dźwigarów. Jego ostatnia wycieczka z córką we wrześniu do Bezmiechowej to było piękne pożegnanie z lotniskiem i Bieszczadami. Była piękna widoczność, Stanisław Bargieł siedział na szczycie góry i podziwiał Bieszczady. Był też w hangarze. Oglądał typy szybowców, robił zdjęcia. Był szczęśliwy. Odszedł w pokoju.

Źródło: Agnieszka Bargieł
comments powered by Disqus