Rosja opracowała nowy myśliwiec i zaprezentuje go podczas MAKS 2021 (film promocyjny)

Nowy myśliwiec koncernu UAC, kadr filmu promocyjnego. fot. youtube

Koncern United Aircraft Corporation, część rosyjskiej korporacji państwowej Rostec, poinformował, iż pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu Lotniczo-Kosmicznego MAKS 2021 zaprezentuje koncepcję nowego myśliwca. Na stronie projektu o nazwie „Checkmate” uruchomiono odliczanie do jego ujawnienia oraz zwiastun.

„Rosja jest jednym z niewielu krajów na świecie, które posiadają zdolności produkcyjne w pełnym cyklu do produkcji zaawansowanych systemów lotniczych, a także który jest uznanym wyznacznikiem trendów w tworzeniu samolotów bojowych” – skomentował rzecznik Rostec. „Nowy produkt opracowany przez specjalistów UAC powinien wzbudzić prawdziwe zainteresowanie nie tylko w naszym kraju, ale także w innych regionach świata, w tym u naszych konkurentów za granicą”.

Opisywany samolot może być lekkim myśliwcem, który będzie miał możliwość wykonywania lotów naddźwiękowych i będzie posiadał niską sygnaturę radarową”, dodał. Według zwiastuna, nowa konstrukcja będzie oferowana głównie na eksport. W dniach 20-25 lipca 2021 r. na lotnisku Żukowski pod Moskwą odbędzie się edycja Międzynarodowego Salonu Lotniczo-Kosmicznego MAKS 2021. 

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus