Zawody Balonowe w Nałęczowie

Balonowe Mistrzostwa Polski w Nałęczowie (fot. SPA Nałęczów)

W imieniu organizatorów zapraszamy pilotów z ekipami do udziału w XXXVII Balonowych Mistrzostwach Polski, IX Balonowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 16. Międzynarodowych Zawodach Balonowych – Nałęczów 2021, które odbędą się w dniach 4 – 8 sierpnia 2021 r.

Organizatorem zawodów jest Aerostat Club, a gospodarzem zawodów – Urząd Miasta i Gminy Nałęczów.

Co roku nałęczowskie zawody balonowe przeciągają do uzdrowiska zawodników nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Impreza tradycyjnie przewidziana jest na kilka dni i przyciąga także do Nałęczowa olbrzymią ilość miłośników balonów jak i ciekawskich turystów czy okolicznych mieszkańców.

Pierwszy lot odbędzie się w czwartek 5 sierpnia rano, ostatni lot w sobotę 7 sierpnia po południu. Lot 8 sierpnia rano jest terminem rezerwowym dla lotu zawodniczego.


(fot. Sylwia Borkowska)

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest: minimalny nalot jako dowódca pilot balonowy 50 godzin, posiadanie aktualnej licencji pilota oraz ważnej licencji sportowej FAI, aktualne ubezpieczenie balonu (OC) z aktualnym ARC.

Wpisowe na mistrzostwa (pilot + 3) wynosi 600 zł. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają przedśniadanie, gaz na loty zawodnicze, mapę zawodniczą, regulamin zawodów, obsługę meteo i sędziowską, upominki dla zawodników, medale i puchary dla zwycięzców, uroczyste zakończenie.

Zgłoszenia do udziału w zawodach należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 15 lipca 2021 r.

W ubiegłym roku decyzja o organizacji zawodów zapadła niemal w ostatniej chwili. Ze względu na sytuację epidemiologiczną lista startujących załóg została ograniczona do 15 pilotów. W Nałęczowie wystartowała jednak m.in. balonowa mistrzyni świata Daria Dudkiewicz-Goławska oraz jedna ekipa z Węgier.

Więcej informacji o zawodach w Zaproszeniu oraz na stronie www.aerostat.pl/naleczow2021/

Źródło: aerostat.pl
comments powered by Disqus