Aerobaltic Online – zobaczmy to jeszcze raz

AeroSPARX - widok z kokpitu podczs pokazu (fot. kadr z filmu na youtube.com)

Z powodu pandemii i zakazu organizowania imprez masowych także i największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce – LOTOS Gdynia Aerobaltic - zostały przeniesione na rok 2021. Aeropact (organizator gdyńskiego air show) postanowił jednak zaspokoić głód fanów i tegoroczną edycję przeniósł do sieci!

Fani awiacji mogli 7 sierpnia br. zobaczyć 3-godzinny program telewizyjny w całości poświęcony awiacji, pilotom oraz organizacji pokazów. To była wyjątkowa okazja dla fanów, by zajrzeć za kulisy i zobaczyć swoje ulubione wydarzenie z zupełnie nowej i wcześniej nie pokazywanej perspektywy. W studiu na terenie lotniska w Kosakowie zasiedli goście, którzy opowiadali o swoich lotniczych przygodach, zdradzali tajniki przygotowań do lotów pokazowych oraz tłumaczyli jak skomplikowanym przedsięwzięciem jest air show i dlaczego pokazy nie mogły odbyć się w tym roku. Zaplanowano także łączenia przez Skype, by móc porozmawiać z najlepszymi pilotami i grupami pokazowymi z zagranicy.

Organizator zaprosił do udziału zarówno osoby pracujące przy organizacji pokazów, jak i pilotów, którzy mieli być gwiazdami tegorocznej edycji Aerobaltic. Na pytania o najbliższe plany, sekrety układania programu oraz przygotowania do lotów pokazowych odpowiadali m.in. ulubieniec gdyńskiej publiczności – pilot SU-27 Jurij Buławka oraz Adam Collins – członek jednej z najsłynniejszych grup pokazowych świata – Red Arrows. Nie zabrakło także gości z Polski, takich jak F-16 Tiger Demo Team czy Flying Dragons. Szczególną niespodziankę dla fanów przygotował doskonale znany z widowiskowych pokazów nocnych zespół AeroSPARX.

Aerobaltic Online to były pierwsze i jedyne takie pokazy w Polsce. Kto nie mógł ich obserwować na żywo ma teraz okazję zobaczyć je w filmie poniżej.

Źródło: Aeropact
comments powered by Disqus