Przejdź do treści
John Benett (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)
Źródło artykułu

Benett Honorowym Obywatelem Piotrkowa

Honorowy członek Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, pilot John Benett otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Tytuł taki przyznała 19 grudnia 2018 r. Rada Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

Przypomnijmy, że kpt. pilot John Benett mieszka w Piotrkowie Trybunalskim i od lat związany jest z Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej. John Benett urodził się 31.08.1919 r. w miejscowości Krzepczów koło Piotrkowa Trybunalskiego. Podczas II wojny światowej Benett walczył w obronie Wysp Brytyjskich latając na na samolotach myśliwskich Hurricane i Spitfire. Jako jedyny Polak należał do brytyjskiego 609 dywizjonu lotniczego. Jego przygoda z lataniem zaczęła się jeszcze przed wojną - wtedy nazywał się Jan Książczyk. Nazwisko zmienił w latach czterdziestych. Latał w RAF aż do demobilizacji w roku 1948, odchodząc w stopniu angielskiego kapitana, z łącznym nalotem 2000 godzin.

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej serdecznie dziękuje Radzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego za uhonorowanie tego wybitnego Pilota.
 
Kilka dni temu John Benett odznaczony został odznaką przyznaną przez premiera Mateusza Morawieckiego. Odznaczenia wręczył 11 grudnia 2018 r. w Łodzi wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Kilka miesięcy temu John Benett był gościem Radia Łódż. Był bohaterem reportażu Moniki Gosławskiej zatytułowanego „W Chmurach”. Rozmowy z Johnem Benettem możan posłuchać na stronie: www.radiolodz.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony