Święto Latawca 2018 w Płocku

Święto Latawca 2018 w Płocku (fot. aeroklubplock.pl)

Jesień zawitała na lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Na latawce przyszedł czas. Dlatego Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza do udziału w Święcie Latawca 2018, które odbędzie się 7.10.2018 r. na lotnisku Płock EPPL.

Zawody będą rozgrywane w dwóch kategoriach: latawce płaskie i latawce skrzynkowe. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest posiadanie własnoręcznie wykonanych latawców z drewna i papieru. Do zawodów pozostało jeszcze kilka dni. Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył przygotować swojego latawca ma do 7 października trochę czasu i na pewno zdąży przygotować swój latawiec, aby go zaprezentować w Płocku.

Zawodnicy rywalizować będę w czterech kategoriach wiekowych:
– Młodzików młodszych – do 7 lat
– Młodzików – od 8 do14 lat
– Juniorów – od 15 do 18 lat
– Open –powyżej 18 roku

Zgłoszone do konkursu latawce najpierw przejdą ocenę wizualną, podczas której pod uwagę będą brane estetyka, technika oraz trudność wykonania. Drugą częścią konkursu będzie ocena w locie, gdzie pod uwagę wziąta zostanie stabilność, długość lotu oraz efekty specjalne.

Rejestracja uczestników i latawców w dniu zawodów. Dla zwycięzców przygotowano medale, dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe.

Następnie odbędzie się Festiwal Latawców, podczas którego wszyscy przybyli tego dnia na lotnisko w Płocku będą wspólnie puszczali latawce.

Na wszystkich, którzy wezmą udział w imprezie będą czekały takie atrakcje jak skoki spadochronowe i pokazy akrobacji. Podczas imprezy odbędą się też warsztaty modelarskie "Smyni na start". A dla najmłodszych dmuchańce. Organizatorzy przygotowali też część gastronomiczną.

Regulamin Święta Latawca do pobrania tutaj (LINK)

Zapraszamy 7.10.2018 r. na lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku.

Źródło: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
comments powered by Disqus