W Przylepie powstanie Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych

Hangar na lotnisku w Przylepie - wizualizacja (fot. Wegner/Facebook)

Aeroklub Ziemi Lubuskiej przystępuje do budowy Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych. Jednym z jego elementów będzie Stacja Obsługi Samolotów, która mieścić się będzie w nowym hangarze, jaki zostanie wybudowany na lotnisku w Przylepie.

Firma Wegner podpisała 27 lipca br. umowę w konsorcjum z firmą Demiurg na realizację tej nowej inwestycji, obejmującej zaprojektowanie oraz budowę Stacji Obsługi Samolotów, będącej elementem Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych.

Naszym zadaniem jest utworzenie obiektu, w którym odbywać się będą szkolenia przyszłych mechaników lotniczych w warunkach naturalnych. Inwestorem przedsięwzięcia jest Aeroklub Ziemi Lubuskiej, a realizacja powstaje w ramach Projektu "Zawodowcy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju – powiedzieli przedstwiciele firmy Wegner.


(fot. Wegner/Facebook)

Mamy już doświadczenie w projektowaniu i budowaniu tego typu obiektów, dlatego bardzo się cieszę, że mamy okazję realizować inwestycję w Przylepie. Wciąż rozwijamy nasz dział halowy, a to kolejna dobra okazja, aby poszerzyć nasze DEMIURGowe horyzonty – powiedział Mikołaj Jankowski, Prezes Zarządu Demiurg.

Jak powiedział Artur Haładyn, dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, w jednym miejscu odbywać się tam będzie zarówno szkolenie praktyczne przyszłych mechaników lotniczych, jak i przeglądy i naprawy samolotów.

Z nowej inwestycji cieszy się również Jarosław Gniazdowski, wicedyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, który uważa, że będzie to wyjątkowe miejsce, które może mieć znaczący wpływ na rozwój branży lotniczej w naszym regionie.

Koszt budowy hangaru na potrzeby Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych to niemal 4 mln złotych.


(fot. Wegner/Facebook)

Źródło: Aeroklub Ziemi Lubuskiej / Wegner / Demiurg
comments powered by Disqus