Przejdź do treści
Zawody Canopy Piloting we Wrocławiu (fot. Maciej Piotrowski)
Źródło artykułu

Wrocław zorganizuje pierwsze Spadochronowe Mistrzostwa Świata we Freestylowym Canopy Piloting

1st World Canopy Piloting Freestyle Championships czyli Spadochronowe Mistrzostwa Świata we Freestylowym Canopy Piloting – zostaną rozegrane w Polsce, w Szymanowie!

Będą to zawody historyczne, bo rozgrywane po raz pierwszy na świecie.

Obradująca w Sofii Międzynarodowa Komisja Spadochronowa przegłosowała właśnie, że odbędą się one w pierwszym tygodniu lipca tego roku, w Aeroklubie Wrocławskim, zaraz po 7. Mistrzostwach Świata w Canopy Piloting w konkurencjach technicznych (Speed, Acuracy, Distance).

Przypomnę, że prawo organizacji 7th WCPC Aeroklub Wrocławski otrzymał na ubiegłorocznym posiedzeniu plenarnym IPC FAI w portugalskim Faro – mówi Marek Jóźwicki, Dyrektor Aeroklubu Wrocławskiego.

Konferencja IPC FAI w Sofii przyniosła także nowy skład Biura Zarządu IPC, który obecnie tworzyć będą niemal same kobiety.

Prezydentem IPC FAI wybrana została Gillian Rayner, 1 V-ce Prezydentem została Elisabet Mikaelsson (która była Kontrolerem FAI na The World Games Wrocław 2017). Natomiast 2 V-ce Prezydentem wybrano Agnieszkę "Aggie" Sobczyńską z Polski.

Jest to kolejny ogromny sukces naszego kraju na arenie międzynarodowej. Dwa lata temu podobne stanowisko przypadło Polsce w Międzynarodowej Komisji Śmigłowcowej CIG FAI.

Gratulujemy Aggie !

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony