Przejdź do treści
Samoloty na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego (fot. Maciej Piotrowski)
Źródło artykułu

Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski w Aeroklubie Wrocławskim

W pierwszych dniach września Aeroklub Wrocławski będzie gospodarzem kolejnej dużej imprezy sportowej. Po czerwcowych eliminacjach Mistrzostw Świata 8.Serii Szybowcowego Grand Prix i sierpniowej rywalizacji światowej czołówki paralotniarzy, akrobatów i spadochroniarzy w ramach The World Games Wrocław 2017, teraz przyszedł czas na pilotów samolotowych.

W dniach 8-10.09.2017 r. na lotnisku w Szymanowie rozgrywane będą 7. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski. Są one kwalifikacją do Kadry Narodowej 2018 oraz stanowią cykl przygotowań do największych imprez międzynarodowych, w tym Rajdowych Mistrzostw Świata.

Mistrzostwa poprzedzi trening Kadry Narodowej, który przeprowadzony będzie we Wrocławiu w dniach 6-8.09.2017 r.

Każdy zawodnik (pilot, nawigator) musi posiadać licencję sportową w sporcie samolotowym ważną
na sezon 2017. Każdy pilot-dowódca musi posiadać posiadać: ważną licencję pilota samolotowego lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji, ważne kwalifikacje do wykonywania lotów na danym statku powietrznym, aktualne badania lotniczo-lekarskie.

Zarówno trening, jak i Mistrzostwa są dostępne dla wszystkich chętnych. Wystarczy – w terminie do 4.09.2017 r. – przesłać zgłoszenie na adres e-mail: dyrektor@aeroklub.wroc.pl i opłacić wpisowe.

Wszystkie szczegóły dostępne są w Pismach Organizacyjnych:
Pismo Organizacyjne 7 Rajdowych Mistrzostw Polski
Pismo Organizacyjne treningu Samolotowej Kadry Narodowej przed Rajdowymi Mistrzostwami Polski

Serdecznie zapraszamy wszystkich pilotów wraz z załogami.

Warto dodać, że na lotnisku w Szymanowie czekają pokoje gościnne, czynny jest bar, dostępne są samochody z wypożyczalni Fly & Ride, a przez cały tydzień można nabyć paliwo Avgas 100LL.

Do zobaczenia we Wrocławiu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony