Złoty medal dla No Mercy na zawodach zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 w Szwajcarii

No Mercy na zawodach Parachuting Formation Skydiving Tournament w Szwajcarii (fot. No Mercy/FB)

Reprezentująca Polskę w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4, kobieca drużyna No Mercy, już po raz drugi wzięła udział w zawodach Parachuting Formation Skydiving Tournament organizowanych w tym roku w dniach 2-5 lipca przez CISM Conseil International du Sport Militaire w Szwajcarii i wróciła z nich ze złotem!

W skład zespołu No Mercy wchodzi pięć aktywnych kobiet, które łączy pasja do podniebnych akrobacji: Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk, Iwona Raczkiewicz i kamerzystka Martyna Kołodziejczyk, związana z Sekcją Spadochronową Aeroklubu Warszawskiego. Ich determinacja, wieloletnie doświadczenie w sporcie, wola walki oraz wielkie zaangażowanie zadecydowały o powstaniu drużyny, która została powołana do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Tegoroczne zawody w Szwajcarii były o tyle wyjątkowe, że po 8 rundach rozegranych w tunelu aerodynamicznym, dokładnie ten sam draw (losowany układ figur, które każda drużyna musi wykonać jak najszybciej i jak największą ilość razy w czasie 35 s.) należało wykonać w powietrzu, po wyskoczeniu z samolotu.


(fot. aeroklub.waw.pl)

Do Szwajcarii przyjechało 17 drużyn z Europy, ale również z bardziej egzotycznych zakątków świata, takich jak Bahrajn, Katar czy Brazylia. Polskę reprezentowała także męska drużyna z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Poznań Krzesiny.

Podczas zawodów wykorzystane były wojskowe samoloty Pilatus Porter PC6 z drzwiami po przeciwnej stronie niż większość samolotów przeznaczonych do skoków spadochronowych, co było dla wszystkich drużyn dodatkowym wyzwaniem!

Zawody w części skocznej odbywały się nie na jednym, a na dwóch lotniskach (w Triengen i Emmen), co dało ich uczestnikom możliwość podziwiania z powietrza szwajcarskich alpejskich krajobrazów w zwiększonej dawce.

Drużyna No Mercy zakończyła zawody na pierwszym miejscu wśród drużyn kobiecych (w tunelu, w powietrzu a także w klasyfikacji łącznej), pokonując zespół z Rosji i z Brazylii. Gratulujemy!


(fot. No Mercy/FB)

Źródło: Aeroklub Warszawski
comments powered by Disqus