Przejdź do treści
Brąz dla No Mercy na 24. Mistrzostwach Świata Formation Skydiving (fot. aeroklub.waw.pl)
Źródło artykułu

Brąz dla No Mercy na 24. Mistrzostwach Świata Formation Skydiving

No Mercy – polska kobieca drużyna zespołowej akrobacji spadochronowej zdobyła brązowy medal na 24. Mistrzostwach Świata w Formation Skydiving. Zawody odbyły się w Rosji, na strefie spadochronowej Tanay Skydiving.

Kingę Komorowską, Karinę Laszuk, Iwonę Raczkiewicz i Maję Ważniewicz połączyła pasja do podniebnych akrobacji. Tworzą one drużynę akrobacji spadochronowej FS4, dyscypliny spadochroniarstwa polegającej na wykonywaniu skoków w czteroosobowych zespołach. W trakcie każdego skoku wykonywane są sekwencje figur i bloków, nagrywanych przez piątego członka zespołu. Do niedawna kamerzystką zespołu No Mercy była Martyna Kołodziejczyk, związana z Sekcją Spadochronową Aeroklubu Warszawskiego. Na zawodach w Tanay kamerzystą drużyny był Marcin Zimnowłodzki. – Z Aeroklubem Warszawskim z kolei związała się Karina Laszuk, z czego jesteśmy bardzo dumni! – mówią z zadowoleniem przedstawiciele Aeroklubu Warszawskiego.


(fot. aeroklub.waw.pl)

No Mercy to nie tylko zgrana drużyna sportowa, która ma już na swoim koncie wiele sukcesów na polskich i międzynarodowych zawodach. To przede wszystkim wspaniałe kobiety, które wiedzą czego chcą i nie boją się sięgać po własne marzenia. No Mercy jest pierwszą w historii polskiego spadochroniarstwa kobiecą drużyną FS4 reprezentującą Polskę na arenie międzynarodowej.


(fot. aeroklub.waw.pl)

Do mundialowej rywalizacji dziewczyny z No Mercy przygotowywały się między innymi na naszej strefie spadochronowej SkyDive Warszawa, gdzie mogliśmy z bliska obserwować ich treningi. Od lat podziwiamy ich ciężką pracę, wielką pasję i wytrwałość w dążeniu do perfekcji. Z serca gratulujemy wspaniałych osiągnięć i kolejnego mistrzowskiego sukcesu – dodają.

Wkrótce drużynie No Mercy będziemy mogli dopingować podczas Mistrzostw Polski w spadochronowej akrobacji zespołowej FS-4, które odbędą się w dniach 1-3 września 2021 r. na lotnisku w Chrcynnie. Organizatorem i gospodarzem tegorocznych Mistrzostw jest Aeroklub Warszawski. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony