Bemowo On Air – już jutro!

Bemowo On Air  (banner 2)

8 września na warszawskich Babicach Aeroklub Warszawski organizuje piknik lotniczy pod hasłem „Bemowo On Air”. Impreza organizowana jest z okazji 85-lecia powstania aeroklubu oraz 80 rocznicy zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach Challenge 1932 organizowanych w Berlinie.

Piknik organizowany przez aeroklub będzie pierwszym wydarzeniem tego typu w stolicy. Jego celem jest popularyzacja lotnictwa oraz pokazanie najpiękniejszych aspektów latania. Organizatorzy przewidują ...

5 tys. osób, które przez cały dzień odwiedzą lotnisko i pokazy. Wśród atrakcji przygotowanych przez aeroklub, będziemy mogli podziwiać loty w formacji samolotów AT3, motolotnie, śmigłowce z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policji, skoki spadochronowe, loty balonem na ogrzane powietrze, akrobację samolotową i szybowcową. Dodatkowo organizatorzy planują zorganizować przelot samolotów wojskowych.

Zakończeniu imprezy towarzyszyć będą zawody na celność lądowania, o puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Na ziemi, również przygotowane zostało wiele atrakcji. Każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w przełajowym Biegu Lotnika, zawodach szybowców papierowych. Dla najmłodszych przygotowany zostanie dmuchany zamek oraz zjeżdżalnie.

Na wystawie statycznej będzie można obejrzeć wiele statków powietrznych, a ich piloci postarają się każdemu w ciekawy i zachęcający sposób opowiedzieć o pasji jaką jest latanie.

W ciągu całego pikniku, na lotnisku odbywać się będą loty widokowe i pokazy modeli zdalnie sterowanych. Aeroklub Polski zaprezentuje medale zdobyte przez naszych zawodników w różnych dziedzinach sportu lotniczego.

Na scenie, która umieszczona zostanie w centralnym punkcie, odbywać się będą koncerty. Organizatorzy przewidzieli również wiele konkursów, w których głównymi nagrodami będą skoki tandemowe, loty widokowe samolotem i szybowcem oraz upominki.

Wszyscy piloci są zaproszeni do odwiedzenia pikniku. Każdy może przylecieć własnym statkiem powietrznym, a postój oraz lądowanie są bezpłatne. Wieczorem po zakończeniu imprezy planowane jest hangar party.

Wstęp na Bemowo On Air jest bezpłatny.

Program Pikniku Lotniczego Bemowo On Air:
10:00 - Pokaz balonów na ogrzane powietrze oraz mikrolotów
- Rozpoczęcie „Biegu Lotnika”

12:00 - Uroczyste otwarcie pikniku
- Desant spadochroniarzy Aeroklubu Warszawskiego
- Rozpoczęcie zawodów „Smyki na start”
- Podsumowanie i dekoracja zawodników „Biegu Lotnika”

12:15 - Pokaz samolotu Piper Cub
12:30 - Pokaz 3AT3 Formacja Aeroklubu Warszawskiego
12:45 - Pokaz holowania szybowca Jantar ze zrzutem wody
13:00 - Pokaz akrobacji na szybowcu Puchacz
13:15 - Pokaz LPR
13:30 - Pokaz Lotnictwa Policji
13:45 - Pokaz akrobacji Extra
14:15 - Pokaz Lotnictwa Wojskowego
14:45 - Zawody na celność lądowania o puchar
13:15 - Pokaz LPR
13:30 - Pokaz Lotnictwa Policji
13:45 - Pokaz akrobacji Extra
14:15 - Pokaz Lotnictwa Wojskowego
14:45 - Zawody na celność lądowania o puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo
17:00 - Koncert
19:00 - Zakończenie imprezy

Zapraszamy również na stronę imprezy www.bemowo-on-air.pl


O Wielkich Zawodach na Celność Lądowania czytaj w: biuletynie sekcji samolotowej

Źródło: Aeroklub Warszawski
comments powered by Disqus

Komentarze

Dlaczego na Babice nie przyleciało wcześniej zapowiadane lotnictwo wojskowe?