Aeroklub Warszawski wdraża system Atom

System Atom Aeroklubu Warszawskiego, fot. Aeroklub Warszawski

1 lipca Aeroklub Warszawski uruchomił produkcyjnie system Atom służący do ewidencji lotów. Zastąpi on używany dotychczas przez Sekcję Samolotową, Szybowcową oraz Balonową system Propeller. Wdrożenie systemu Atom podzielone zostało na dwa etapy:

Etap 1
Rejestracja rezerwacji i lotów od dnia 10 lipca br.  dla wybranych samolotów (SP-TPC, SP-TPD, SP-KGA, SP-TZT i SP-WAW) oraz rejestracja lotów wszystkich szybowców w systemie Atom. Statki te przestaną być obsługiwane w systemie Propeller. W celu realizacji lotów niezbędne jest aktywowanie konta w systemie Atom. Pierwsze kroki w systemie Atom czyli jak aktywować konto można znaleźć na stronie (LINK):

Etap 2
Migracja pozostałych statków powietrznych z systemu Propeller do systemu Atom w połowie sierpnia br. Wraz z realizacją Etapu 2 pełna ewidencja lotów statków powietrznych Sekcji Szybowcowej, Samolotowej i Balonowej będzie realizowana w Atom, system Propeller nie będzie już używany produkcyjnie i będzie wyłączony.

AEROKLUB WARSZAWSKI PROSI O AKTYWACJĘ KONT W NOWYM SYSTEMIE ATOM, ABY UNIKNĄĆ POTENCJALNYCH PROBLEMÓW Z REALIZACJĄ LOTÓW, WYNIKAJĄCYCH Z BRAKU AKTYWNEGO KONTA W ATOM.

W razie jakichkolwiek pytań AW prosi o kierowanie ich na adres mailowy atom@aeroklub.waw.pl lub bezpośrednio do koordynatorów systemu Atom po stronie Aeroklubu: Karoliny Zarychty, Grażyny Sieradzan, Moniki Gołuckiej lub Małgorzaty Dużyńskiej.

Link do systemu Atom oraz informacje o nim znajdziecie na stronie w zakładce Dla członków:

  • System Evionica Atom (LINK)
  • Pomoc dla systemu Evionica Atom i Evionica Camo (LINK)

W sekcji Pomoc znajdują się materiały pozwalające zapoznać się z nowym systemem. Będą one sukcesywnie uzupełniane o nowe, dodatkowe informacje.

Źródło: Aeroklub Warszawski
comments powered by Disqus