Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe w Stalowej Woli

Zawody Szybowcowe w Stalowej Woli (fot. aeroklubstalowowolski.pl)

Aeroklub Stalowowolski zapraszają na Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe w połączonych klasach 15/18m, które odbędą się w dniach od 26 czerwca do 4 lipca 2020 roku na lotniksu w Turbi (EPST).

Po raz kolejny Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny, który kilka lat temu miał możliwość lotu szybowcem, objął swoim patronatem i wsparciem organizację tej imprezy. – Zrozumiałem podczas tego lotu piękno tego sportu, niesamowite przeżycie i odczucie faktycznego swobodnego lotu – powiedział wówczas po locie Lucjusz Nadbereżny.

Podczas zawodów prowadzona będzie jedna klasyfikacja uwzględniająca pilotów polskich i pilotów z zagranicy w połączonej klasie 15m i 18m na szybowcach zaliczanych do klasy 15m, klasy 18m oraz niektórych szybowców z innych klas, zgodnie z tabelą załączoną na stronie zawodów „Doc3 2020Handicap Combined 15-18 Class”.

Prawo  startu  w  zawodach  mają  piloci  posiadający  Srebrną  odznakę  Szybowcową,  spełniający niżej wymienione warunki minimalne:
• 200 godz. nalotu samodzielnego i 5000 km przelotów,
• ponadto Zawodnik musi wykazać posiadanie aktualnego treningu szybowcowego:

– pilot posiadający łączny nalot na szybowcach mniejszy niż 500 godz. musi wykonać w roku rozgrywania zawodów przed ich rozpoczęciem co najmniej 5 lotów na szybowcach, w czasie co najmniej 10 godzin,
– również pilot posiadający w poprzednim roku nalot na szybowcach mniejszy niż 50 godz. musi wykonać w roku rozgrywania zawodów przed ich rozpoczęciem co najmniej 5 lotów na szybowcach, w czasie co najmniej 10 godzin,
– piloci muszą posiadać Licencję Sportową wydaną przez AP lub FAI.

Maksymalna liczba zawodników biorących udział w zawodach została ustalona na 50. W dniu 15.05.2020r. organizator dokona weryfikacji list.

Zgłoszenia udziału w zawodach należy dokonać do 25.06.2020 r. przez formularz rejestracyjny na stronie www.zawody2020.aeroklubstalowowolski.pl/rejestracja

Wcześniej, w dniach 24–25 czerwca odbędzie się trening zawodników.

Więcej informacji w Biuletynie Informacyjnym oraz na stronie www.zawody2020.aeroklubstalowowolski.pl

Źródło: Aeroklub Stalowowolski
comments powered by Disqus