Aeroklub ROW: Dobre wyniki naszych pilotów w Pribina Cup

Mateusz Siodłoczek w locie (fot. pribinacup.sk)

W dniach 3-11.04.2015 r. w miejscowości Nitra na Słowacji odbywały się Międzynarodowe Zawody Szybowcowe Pribina Cup, w których wystartowało dwóch zawodników reprezentujących rybnicki Aeroklub – w klasie 15m Mateusz Siodłoczek, w klasie otwartej Marcin Mężyk. Obaj piloci, zajęli w swoich kategoriach wysokie ósme miejsca. Marcin Mężyk był drugim z kolei Polakiem w grupie  Open class, zaś Mateusz Siodłoczek  klasie 15 metrowej (rozpiętość skrzydeł szybowca) zajął najwyższe miejsce spośród startujących w tej grupie reprezentantów Polski.

Pełne wyniki wobu klasach, po rozegraniu 7 konkurencji:
- Open
- 15 m

Zawody w Nitrze, tradycyjnie są jednymi z najliczniej obsadzonych zawodów szybowcowych w Europie, w których startuje czołówka światowego rankingu IGC (International Gliding Commision). W tym roku w zawodach wystartowało blisko 100 zawodników.

Dla Mateusza Siodłoczka start w tych zawodach jest częścią przygotowań do najważniejszej imprezy w roku jaką jest start w Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów, które rozegrane zostaną w Narromine (Australia) w okresie  1-12.12.2015 r.


Marcin Mężyk (fot. pribinacup.sk)

Więcej zdjęć z Pribina Cup w galerii na stronie: www.pribinacup.sk

Źródło: Aeroklub ROW
comments powered by Disqus