Przyznano Złote Skrzydła

Złote Skrzydło Aeroklubu Poznańskiego

Kapituła nagrody Aeroklubu Poznańskiego "Złote Skrzydło" ogłosiła listę laureatów za rok 2016. Nagroda „Złote Skrzydło” to forma uhonorowania Członków i Sympatyków poznańskiego Stowarzyszenia, których bezinteresowna pomoc i zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju Aeroklubu Poznańskiego, kształtują jego pozytywny wizerunek oraz rozwijają zasady koleżeństwa i wzajemnej życzliwości między członkami i sekcjami poznańskiego Klubu.

Nagroda "Złote Skrzydło" przyznawana jest w następujących kategoriach: osiągnięcie sportowe roku, działacz roku oraz za całokształt działalności.

W kategorii Osiągnięcie sportowe roku nagrodę otrzymał kol. Mirosław Wrześniewski pilot akrobacyjny, który podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej wywalczył tytuł II Wicemistrza Świata, a w klasyfikacji drużynowej zdobył medal srebrny.

W kategorii Działacz roku Kapituła przyznała nagrodę kol. Jackowi Nowakowi Przewodniczącemu Sekcji Modelarskiej, za organizację 9 edycji "Zlotu Gigantów".

Za całokształt działalności nagrodę otrzymał kol. Marek Leliński, pil. balonowy, mechanik samolotowy, w uznaniu i podziękowaniu za fachową opiekę nad sprzętem Aeroklubu w ostatnich 20 latach.

Nagrody Złote Skrzydlo zostaną wręczone laureatom w dniu 19 marca 2017 r. podczas Walnego Zgromadzenia Aeroklubu Poznańskiego.

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus