Konferencja "Lotnictwo na Politechnice Poznańskiej"

Politechnika Poznańska

W dniu 4 grudnia 2008r. o godz. 11:00 w Auli Magna Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul.Piotrowo 3 w Poznaniu odbędzie się konferencja "Lotnictwo na Politechnice Poznańskiej" organizowana przez Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej  oraz Aeroklub Poznański.

W ramach konferencji zostaną omówione działania związane z realizacją przez Aeroklub Poznański zadań zleconych MON oraz kształcenia lotniczego w klasach lotniczych XIV LO Poznań i ZS 1 Swarzędz w sezonie 2008. Przedstawione będą efekty działania Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej oraz ekipy reprezentującej Politechnikę Poznańską w zawodach SAE AeroDesign USA.

Zaprezentowane zostaną także plany związane z utworzeniem na Politechnice Poznańskiej w roku akademickim 2008/2009 kierunków "Silniki lotnicze" i "Transport lotniczy" oraz Centrum Kształcenia Lotniczego prowadzącego szkolenie do licencji ATPL, powstających w ramach projektu Era inżyniera - rozbudowa potencjału rozwojowego Politechniki Poznańskiej - realizowanego z dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus