XXIII Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej Toruń 2018

Szybowiec - akrobacja (fot. Aeroklub Pomorski/FB)

Zapraszamy pilotów szybowcowych do udziału w dwudziestej trzeciej edycji Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej, które odbędą sie w dniach od 26 czerwca do 1 lipca 2018 r. na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu (EPTO).

Organizator rozważa rozegranie Mistrzostw Polski w następujących kategoriach:
1. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej (klasa Unlimited);
2. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej (klasa Advanced).
Warunkiem rozegrania Mistrzostw Polski w akrobacji wyższej (klasa Advanced) będzie zgłoszenie się min. 5 pilotów – zawodników w tej kategorii. Po zamknięciu listy zgłoszeń, tj. po dniu 20.06.2018 r. organizator opublikuje na stronie internetowej Aeroklubu Pomorskiego (www.aeroklubpomorski.pl) informację o zasadności rozgrywania zawodów w klasach.

Wszystkich pilotów chętnych do udziału w zawodach zgłaszają aerokluby regionalne do dnia 20.06.2018 r.

Prawo startu w Mistrzostwach mają piloci posiadający: uprawnienia do wykonywania akrobacji „wyczynowej” (Unlimited) lub „wyższej” (Advanced); aktualny trening w akrobacji wyższej/wyczynowej; zezwolenie Prezesa ULC na obniżenie dolnej granicy lotów akrobacyjnych wg regulaminu FAI do 100m AGL (warunek niewymagany). Szybowce kwalifikujące się do udziału w zawodach posiadać muszą dopuszczenie do akrobacji odpowiednio: wyczynowej/wyższej. Szybowce akrobacyjne na czas Mistrzostw Polski zapewni, w miarę możliwości, Komisja Akrobacji Lotniczej Aeroklubu Polskiego.

Do udziału w Mistrzostwach nie zostaną dopuszczeni piloci nie będący w aktualnym treningu w akrobacji wyższej/ wyczynowej. Obowiązuje wykonanie min. 10 stref treningowych w danym sezonie lotniczym, do dnia rozpoczęcia Mistrzostw. (istnieje możliwość wykonania tych lotów w dniach 23-24 czerwca 2018)

Do udziału w Mistrzostwach Samolotowych zostaną dopuszczeni wyłącznie piloci posiadający ważne licencje sportowe w sporcie akrobacja lotnicza oraz aktualne KWT i KTP.

26 czerwca odbędzie sie ceremonia otwarcia Mistrzostw i zostaną rozegrane pierwsze konkurencje. Zawodnicy będą ze sobą konkurować do 30 czerwca. 1 lipca będzie dniem rezerwowym. Tego dnia organizator zaplanował ceremonię zamknięcia Mistrzostw.

Więcej informacji w piśmie organizacyjnym:
XXIII Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej Toruń 2018

Aeroklub Pomorski zaprasza wszystkich sympatyków lotnictwa do kibicowania zawodnikom.

Źródło: Aeroklub Pomorski
comments powered by Disqus