Załoga w komplecie na XII Mikrolotowych Mistrzostwach Europy

XII Mikrolotowe Mistrzostwa Europy w Kamenicy nad Cirochou na Słowacji

Wczorajszego wieczoru – 07 sierpnia 2013 roku  szczęśliwie dotarła, częściowo powietrzem, a częściowo na kołach, reszta załóg Polskiej Kadry Mikrolotowej, która będzie startować w XII Mikrolotowych Mistrzostwach Europy w Kamenicy nad Cirochou na Słowacji.

Zatem oficjalnie możemy rozpocząć trening przed mistrzostwami, jeszcze tylko niektóre maszyny trzeba złożyć i do dzieła. Pośród wielu, zawisła na maszcie również nasza biało- czerwona flaga, która z dumą będzie powiewać, aż do ostatniego dnia Mistrzostw.

Jest godzina 6 rano i już słyszę naszych chłopców przy swoim sprzęcie. Przypuszczalnie zerwali się tak wcześnie rano, ponieważ pogoda co niektórych nie rozpieszcza. Wczoraj bowiem odnotowaliśmy 36 stopni C, a dziś ma być jeszcze goręcej. Uff… ale dajemy radę, tym bardziej, że synoptycy zapowiadają od weekendu małe ochłodzenie.

Od wczoraj na lotnisku zaczęło się oficjalne ważenie maszyn i załóg, jak na razie (i niech tak pozostanie) mieścimy się w limicie. Natomiast na dzień dzisiejszy została zaplanowana przez organizatorów pierwsza treningowa trasa nawigacyjna. Myślę, że mimo tego „ciepła” na zewnątrz, bo o tak wczesnej porze słoneczko już zaczyna przygrzewać oblecimy tą trasę z wielką przyjemnością i zapałem do walki przed Mistrzostwami, które oficjalnie mają być otwarte w sobotę, tym bardziej, że tereny w tej części Słowacji są bardzo malownicze.”

Sylwia Kędzierska

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus