Wystawa „Sukcesy polskiego lotnictwa sportowego” na Śląsku

Aeroklub Polski

W Gmachu Sejmu Śląskiego – 15 października uroczyście otwarto wystawę przygotowaną przez Aeroklub Polski pt. „Sukcesy polskiego lotnictwa sportowego – od Żwirki i Wigury do współczesności”. Jest to już drugie miejsce prezentacji wystawy, we wrześniu gościła ona w Warszawie w Sejmie RP.

Otwarcie wystawy towarzyszyło Sesji Sejmiku Śląskiego, podczas której wręczono honorowe Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

„To najwyższe odznaczenie przyznawane przez Sejmik Województwa Śląskiego otrzymało dwóch pilotów szybowcowych: Zbigniew Nieradka z Aeroklubu Częstochowskiego oraz Sebastian Kawa z Aeroklubu Bielsko-Biała. Międzynarodowa Federacja Lotnicza FAI opublikowała nowy światowy ranking pilotów szybowcowych obejmujący ponad pięć tysięcy osób. Na pierwszym miejscu tego rankingu znajduje się Zbigniew Nieradka, który triumfował w klasie 18-metrowej w szybowcowych mistrzostwach świata w Teksasie, a drugie miejsce zajmuje Sebastian Kawa, który wywalczył złoty medal w USA w klasie 15-metrowej”

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ z tego wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus