Prezydent RP objął Honorowym Patronatem 8. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów - Leszno 2013

8. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów - Leszno 2013

Z przyjemnością informujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Bronisław Komorowski www.prezydent.pl, przychylając się do prośby Aeroklubu Polskiego, w dowód uznania dla naszych wyników sportowych, objął Honorowym Patronatem 8. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów, które rozegrane zostaną w Lesznie w 2013 roku.

Pismo Szefa Kancelarii Prezydenta RP

Oferta organizacji Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów, przedstawiona przez delegata Aeroklubu Polskiego na Konferencji Generalnej Międzynarodowej Komisji Szybowcowej, uzyskała największe poparcie wśród delegatów, w związku z czym Międzynarodowa Federacja Sportów Lotniczych - FAI przyznała Polsce prawo do organizacji 8. Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów w 2013 r.

Zawody te odbywają się co dwa lata i rozegrane zostaną w terminie 27.07-11.08.2013r., na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej AP w Lesznie.

Zawodnicy wystartują w dwóch klasach - Club i Standard.

Dotychczasowe osiągnięcia Polaków:
1989r. Tomasz Rubaj 1 miejsce i tytuł Mistrza Świata w klasie Standard
2009r. Michał Lewczuk 2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w klasie Standard
2011r. Łukasz Grabowski 2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w klasie Standard

Uczestnikom Mistrzostw życzymy lotniczego szczęścia i rekordów, organizatorom pomyślnego przebiegu zawodów, wszystkim niezapomnianych spotkań w gronie przyjaciół.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus