MŚ w Akrobacji Samolotowej - druga konkurencja

Przed pilotami startującymi w MS jeszcze dwie konkurencje. Artur Kielak powoli odrabia straty. Słabe noty które uzyskał podczas pierwszej konkurencji (spowodowane m.in. punktami karnymi za zbyt niski lot) nie będą brane pod uwagę. W drugiej konkurencji wspiął się o ponad 50 pozycji.

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie advanced - wyniki po drugiej konkurencji

W drugiej konkurencji Mistrzostw Świata w akrobacji samolotowej w klasie advanced rozgrywanych w węgierskiej miejscowości Nyiregyhaza Polacy poprawili wyniki. Artur Kielak startujący na samolocie SBACH 300 SP-EED awansował o ponad 50 miejsc i w drugiej konkurencji zajął 20. miejsce, tym samym uzyskał najwyższe oceny spośród Polaków. Radek Rumszewicz na Extrze 300L SP-AUP był 45., Łukasz Świderski 61. Tuż za nim na miejscu 62. był Łukasz Czepiela. Obaj zawodnicy startowali na Extrze 300L SP-AUP. Piotr Szczepański na Extrze 330LC D-EXAF i Sebastian Nowicki na samolocie SBACH 300 SP-EED zajęli odpowiednio 68. i 78. miejsca.

W klasyfikacji drużynowej Polska zajmuje 10 miejsce na 13 startujących drużyn.

Drugą konkurencję - Program Dowolny - wygrał węgierski pilot Tamas Nadas na samolocie Edge 540, tym samym odbierze on złoty medal za Program Dowolny. Srebrny medal w tej konkurencji wywalczył Rosjanin
Anton Berkutov na samolocie Sukhoi 31M, a brąz Francuz Simon de la Breteche.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

W klasyfikacji drużynowej prowadzi Francja - aktualni Mistrzowie Świata i Europy, przed Rosją i USA.

We wtorek połowa zawodników wykonała również pierwszy program nieznany (dowolny). Wśród nich znaleźli się Łukasz Świderski, Piotr Szczepański i Łukasz Czepiela.

Tym samym, po rozegraniu trzech konkurencji wyniki uzyskane w pierwszej konkurencji - Programie obowiązkowym nie będą uwzględnianie w klasyfikacji łącznej.