MOSAL /Aeroklub Poznański - otwarte wykłady na temat akrobacji szybowcowej

MOSAL Aeroklub Poznański

W dniach 20-21 sierpnia o godz.19:30 na lotnisku Kobylnica odbędą się otwarte wykłady na temat akrobacji szybowcowej przygotowane przez członków Młodzieżowego Ośrodka Szkolenia Akrobacji Lotniczej.

Wykład sobotni (20.08) poświęcony będzie akrobacji podstawowej oraz charakterystyce szybowca Puchacz w kontekście akrobacyjnym. W niedzielę (21.08) akrobacja zawodnicza (wyższa i wyczynowa) oraz bliższe przyjrzenie się szybowcowi MDM-1 FOX. Aeroklub Poznański zaprasza wszystkich zainteresowanych.

MOSAL - Młodzieżowy Ośrodek Szkolenia w Akrobacji Lotniczej został utworzony w 2009 r. przy Aeroklubie Poznańskim. Ośrodek powstał i działa głównie dzięki zaangażowaniu instruktorów-pilotów Grupy Akrobacyjnej "Żelazny". Celem ośrodka jest budowane kadry juniorów w akrobacji szybowcowej i samolotowej, poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu akrobacji lotniczej oraz trening, który pozwoli na zdobywanie wyników sportowych w kraju i za granicą. Kadra szkoleniowa: Piotr Haberland, Wojciech Krupa, Jerzy Makula.

Więcej: www.aeroklub.poznan.pl

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus