Maja Kuczyńska zdobywa brąz dla Polski w 3. Pucharze Świata FAI w Lataniu Tunelowym (fot. aeroklub-polski.pl)

W Bahrajnie zakończył się 3. Puchar Świata w Lataniu Tunelowym. Brązowy medal we Freestylu zdobyła Maja Kuczyńska.

W dniach 25-28 października w tunelu aerodynamicznym Gravity Indoor Skydiving w Bahrajnie rozegrany został 3. Puchar Świata w Lataniu Tunelowym. 240 zawodników z ponad 25 krajów pokazało swoje  umiejętności w tej dyscyplinie. Zawodnicy startowali w kategoriach: D2W (Open, Kobiety, Juniorzy), Solo Freestyle (Open, Junior). FS 4-Way (Open, Kobiety, Juniorzy) oraz VFS – Open.

W Solo Freestyle Open zawodnicy są zobowiązani do wykonania obowiązkowego jednominutowego układu do wybranej ścieżki muzycznej. Jury ocenia kreatywność i trudność wykonanych figur. Gwiazda Łotwy Toms Ivans po raz kolejny pokazał, dlaczego od 2012 roku jest wiodącym na świecie zawodnikiem w lataniu tunelowym. Styl, gracja i spektakularne manewry dały mu wygraną i kolejny mistrzowski tytuł. Srebro w tej kategorii zdobyła Kyra Poh z Singapuru, a brązowy krążek wywalczyła nasza zawodniczka Maja Kuczyńska.

W kategorii Formation Skydiving 4-way Open zespół z Francji zaprezentował najbardziej precyzyjną formację latającą. Mieszana drużyna z Julienem Regenem, Roy’em Janssen’em i mistrzyniami świata z 2017 roku Christine Malnis i Sophią Pecout pokonała drużynę Hayabusy z Belgii (drugie miejsce). Trzecia lokata należała do Włochów. W tej kategorii startująca w barwach biało-czerwonych drużyna FlySpot Sky4Four zdobyła 12. miejsce.

W turnieju w kategorii Vertical Formation Skydiving Open dominującym zespołem był SDC Core z USA. Niesamowita precyzja i formacje wykonane przez doświadczonych Dusty’ego Hanksa, Stephanie Strange, Rook Nelson i Jason Russel wyznaczyły wysoką poprzeczkę, która okazała się nie do pokonania – Amerykanie zdobyli zwycięstwo w 3. Pucharze Świata w Lataniu Tunelowym 2018 w kategorii VFS Open. Kolejne miejsca na podium zajęły zespoły z Rosji i Włoch.

W kategorii Dynamic 2-way Open po zaciętym finale zwycięstwo odniosła singapurska drużyna Firefly z Kyrą Poh i Yiu Xuan Choo. Za nimi na podium znalazły się dwie drużyny z Francji.