Dziewięcioletnia Polka zdobyła brązowy medal FAI w Konkursie Młodych Artystów FAI 2020

Praca Mileny Bąk nagrodzona w 2020 r. brązowym medalem FAI w kategorii Juniorów (fot. fai.org)

Reprezentantka Polski, Milena Bąk (9 lat) zdobyła brązowy medal FAI, w kategorii Juniorów w międzynarodowym Konkursie Młodych Artystów FAI. W tym roku uczestnicy z całego świata podjęli się interpretacji tematu „Latanie wczoraj i jutro”.

FAI ogłosiło listę zwycięzców Konkursu Młodych Artystów FAI (FAI YOUNG ARTISTS CONTEST 2020), międzynarodowego konkursu plastycznego poświęconego sportom lotniczym dla młodzieży w wieku od 6 do 17 lat.

Z dumą przekazujemy informację, iż reprezentantka Polski Milena Bąk (9 lat), uczennica Szkoły Podstawowej w Kłomnicach k/Częstochowy, zdobyła brązowy medal FAI, w kategorii Juniorów.

Autorzy zwycięskich prac w finale światowym reprezentowali 13 krajów członkowskich FAI: Kanadę, Chiny, Finlandię, Wielką Brytanię, Indie, Japonię, Litwę, Polskę, Rosję, Serbię, Singapur, RPA i USA.

Uczestnicy konkursu dali upust swojej wyobraźni wokół tegorocznego tematu „Latanie wczoraj i jutro”. Prace zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe: Junior (od 6 do 9 lat); pośredni (10-13); i Senior (14-17).

Wszyscy zwycięzcy otrzymają złote, srebrne i brązowe medale FAI, a także dyplomy.

ZWYCIĘZCY:

  Kategoria Junior Kategoria pośrednia Kategoria pośrednia
1. miejsce Fay Fay HE – USA Wenqing FENG – CHN Airidas MIKELAITIS – LTU
2. miejsce Lucas Peike YAN – USA Jialing YU – CHN Petra CANOVIC – SRB
3. miejsce Milena BĄK – POL Alina SADKOVA – RUS Kelly HUANG – USA

Serdecznie gratulujemy Milenie i jej rodzicom!

Prace plastyczne laureatów tegorocznego Finału Światowego do obejrzenia TUTAJ

O Konkursie Młodych Artystów FAI
Konkurs Młodych Artystów FAI jest organizowany nieprzerwanie od 1986 r. Polska uczestniczy w nim od 2000 roku. Partnerem Aeroklubu Polskiego do spraw Konkursu Młodych Artystów FAI w Polsce, od 2007 roku, jest Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury. Celem tego konkursu plastycznego jest promocja sportu lotniczego oraz przybliżenie wielu aspektów lotnictwa. Konkurs FAI, to także możliwość pokazania różnych umiejętności i osobowości poprzez sztukę. W celu zainspirowania młodych artystów Międzynarodowa Komisja Edukacji Lotniczej i Kosmicznej CIEA-FAI określa co roku inny temat związany ze sportem lotniczym i lotnictwem ogólnym. Wśród laureatów – medalistów FAI, na szczeblu światowym jest już wiele osób z Polski.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus