Dni Otwarte Aeroklubu Podkarpackiego

Dni Otwarte Aeroklubu Podkarpackiego (fot. Aeroklub Podkarpacki)

Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza w Krośnie zaprasza na Dni Otwarte z okazji powitania lata. Impreza odbędzie się w dniach 1-2.07.2017 r. Oficjalne rozpoczęcie w sobotę o godzinie 10:00.

Wszyscy, którzy przybędą w pierwszy weekend lipca na aeroklubowe lotnisko, będą mieli możliwość zapoznać się z działalnością podkarpackiego aeroklubu. To jedyna okazja, aby poznać ludzi z pasją oraz zobaczyć lotnictwo z bliska.

Planowane są loty zapoznawcze samolotem i szybowcem w godzonach10:00–20:00. Fani lotnictwa będą mogli wykonać lot tandemowy na paralotni oraz skok spadochronowy w tandemie. Będzie to również światna okazja do rozpoczęcia przygody z lotnictwem.

Aeroklub Podkarpacki zaprezentuje na lotnisku w Krośnie szybowce, takie jak: SZD-30 Pirat, SZD51-1 Junior, SZD-48 Jantar Std3, SZD50-3 Puchacz, SZD-22 Mucha Standard, SZD-12 Mucha 100, SZD-9 bis Bocian, KR03-A Puchatek oraz samoloty: Cessna 172 i Socata Raylle, CSS-13. Bedzie możliwość wejścia do szybowca i samolotu.

Podczas całego weekendu zabawę na scenie poprowadzi Maciej Bodziński z Radia Trendy. A w sobotę od godziny 20:00 gwiazdą wieczoru będzie zespół EMER.

Nie zabraknie oczywiście zabaw i konkursów dla dzieci. Organizatorzy Dni Otwartych przygotowali też część gastronomiczną.

W 2015 roku, podczas Dni Otwartych, Aeroklub Podkarpacki obchodził 70-lecie swojej działalności. Jeszcze raz zapraszamy 1 i 2 lipca fanów lotnictwa na powitanie lata na krośnieńskim lotnisku podczas Dni Otwartych Aeroklubu Podkarpackiego.


Krośnieńskie lotnisko może szczycić się swoją historią i tradycjami lotniczymi sięgającymi lat 30 ubiegłego wieku. Już wtedy doceniono strategiczne położenie lotniska i malowniczą okolicę umożliwiającą loty widokowe oraz skoki spadochronowe. Lotnisko Krosno zostało założone w 1932 r., na podstawie uchwały Rady Miasta z 1928 r.  Głównym inicjatorem jego budowy był gen. Ludomił Rayski.

Na lotnisku jest pas asfaltowy oraz pasy trawiaste. Lotnisko posiada własną wieżę kontroli lotów. W marcu br. zakończyła się rozbydowa krośnieńskiego lotniska. Nowa infrastruktura lotniskowa w tym oświetlona droga startowa, światła podejścia, światła PAPI oraz drogi kołowania i płyty postojowe pozwalają na korzystanie z lotniska statkom powietrznym o rozpiętości skrzydeł do 24 metrów. W niedługiej przyszłości dla lotniska w Krośnie zostanie uruchomiona certyfikowana stacja paliw lotniczych oraz zostaną  opracowane i zatwierdzone procedury nawigacji satelitarnej GNSS, które pozwolą na korzystanie z lotniska w trudnych warunkach atmosferycznych.

Źródło: Aeroklub Podkarpacki
comments powered by Disqus