XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej

XV Mistrzostwa Polski w akrobacji szybowcowej

Aeroklub Podhalański w Łososinie Dolnej będąc gospodarzem XV Mistrzostw Polski w akrobacji szybowcowej zaprasza wszystkich miłośników lotnictwa i sportów ekstremalnych na lotnisko w dniach 30 czerwca do 4 lipca 2010 roku. Impreza jest ogólnopolska, o charakterze międzynarodowym.

Zapraszamy zawodników z całej Polski, a także z zagranicy. W bardzo malowniczej scenerii Beskidu Wyspowego, Jeziora Rożnowskiego i Czchowskiego, na tle Tatr, będzie można podziwiać kunszt lotów szybowcowych i akrobacji w wykonaniu pilotów, stanowiących ścisłą światową czołówkę, czego dowodem są liczne medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, zdobywane od początku rozgrywania zawodów w tej konkurencji. Zapraszamy wszystkich fanów podniebnego szaleństwa do zobaczenia możliwości człowieka i sprzętu w czasie zawodów i na pokazach lotniczych. Na zakończenie, 4 lipca planujemy pokazy lotnicze, w tym występy w stylu dowolnym najlepszych zawodników, pokazy samolotowe, udział śmigłowców, występy orkiestr dętych, zespołów muzycznych oraz pokaz w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Militarnej.

Udział w pokazach lotniczych zapowiedziała grupa akrobacyjna "Żelazny", wykonując ewolucje na samolotach Extra 330 oraz Zlin 50. Wstęp na lotnisko w czasie mistrzostw wolny dla wszystkich chętnych, wstęp na pokazy 4 lipca - płatny. Równolegle z Mistrzostwami Polski w Akrobacji Szybowcowej swój oficjalny trening przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata zapowiedziała Kadra Narodowa w Akrobacji Samolotowej. Nieoficjalnie zostaną także rozegrane zawody w akrobacji samolotowej.

Miłośników i zainteresowanych tym ekstremalnym sportem zapraszamy na lotnisko w Łososinie Dolnej w dniach 2-4 czerwca. Oj, będzie się działo...

Odwiedź koniecznie strone mistrzostw www.mistrzostwapolski.eu

Organizatorem imprezy jest Aeroklub Podhalański

Źródło: Aeroklub Podhalański
comments powered by Disqus

Komentarze

A Grupa Żelazny to kiedy i o której?