18. Zawody Szybowcowe o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Zwyciężyli w Ostrowie

Po 9 dniach zmagań z siłami natury- są wreszcie zwycięzcy 18. Zawodów Szybowcowych o Puchar prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego i 37 Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów.

W klasie otwartej w KZS na podium stanął faworyt Karol Staryszak z Aeroklubu Mieleckiego (tegoroczny medalista Mistrzostw Europy) na szybowcu ASG. Tuż za nim znalazł się Artur Rutkowski z Aeroklubu Śląskiego (Jantar 2). Trzecie miejsce należy do Andrzeja Domagały z Aeroklubu Częstochowskiego (LAK19/18).

W klasie standard najlepszy okazał się Łukasz Florkowski z Aeroklubu Ostrowskiego (Jantar Std), drugie miejsce zajął Krzysztof Herczyński z aeroklubu zagłębia miedziowego (Jantar std3), a trzecie Michał Kwaśniak z Aeroklubu Ziemi Zamojskiej (Jantar std2).

W klasie klub pierwsze miejsce zajął Maciej Całka z Aeroklubu Ostrowskiego (Cobra 15), na drugim znalazł się Grzegorz Mruk z Aeroklubu Podkarpackiego (Junior). Trzecie miejsce należy do Marii Skotniczny z Aeroklubu Śląskiego (Junior).

W klasyfikacji juniorów Mistrzem Polski w klasie standard został Łukasz Grabowski z Aeroklubu Włocławskiego, a Mistrzem Polski w klasie klub Artur Osmulski z GSS Żar.

Wyniki są już na stronie zawodów www.aeroklub.osw.pl . Przy bardzo trudnej pogodzie rozegrano 5 konkurencji dla klasy otwartej, 3 w SMPJ oraz 4 w pozostałych klasach. W zawodach uczestniczyło w sumie 86 zawodników (w tym 11 kobiet). Zawody po raz pierwszy objęte zostały patronatem FAI, a startujący klasyfikowani do oficjalnego szybowcowego rankingu FAI.

Oficjalne zakończenie zawodów i rozdanie nagród: wtorek 28.07 godz 9.30 lotnisko Michałków.

Autor: Maciej Całka