Przejdź do treści
Źródło artykułu

IX Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD SALAMI – zmiana terminu

Aeroklub Nowy Targ wraz z Firmą PCD SALAMI po raz dziewiąty są organizatorami Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI, które zostały zaplanowane na ostatni weekend stycznia br.

Jednak ze względu na niekorzystne prognozy meteorologiczne organizatorzy zmuszeni są zrezygnować z organizacji tych zawodów balonowych zaplanowanych w dniach 29 i 30 stycznia 2022 r.

Nie chcemy jednak całkowicie rezygnować z naszych planów, więc zdecydowaliśmy, że IX Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD SALAMI odbędą się w nowym terminie – informują organizatorzy.

Zapraszamy więc do kibicowania w dniach 26 i 27 lutego 2022 r.

Liczymy, że tym razem aura będzie dla nas wszystkich bardziej przyjazna i wspólnie będziemy mogli się dobrze bawić – dodają.

Baloniarstwo w Nowym Targu na stałe wpisało się już w życie mieszkańców. Organizowane od kilku lat Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe cieszą się ogromną popularnością. Setki ludzi podziwia te majestatyczne, a zarazem ogromne statki powietrzne z przeróżnych miejsc w tym regionie, co później skutkuje tysiącami zdjęć pokazujących piękno tego sportu. Ci zaś, którzy chcą być jeszcze bliżej udają się bezpośrednio na miejsca startu.

Przypomnijmu, że pod koniec lutego na podhalańskim niebie ponownie pojawi się ok. 25 balonów. Tegoroczna edycja planuje 2 starty w sobotę (o godzinie 7:30-8:30 i 14:00-15:00) i jeden w niedzielę (o godzinie 11:00).

Zawody nowotarskie są połączeniem fiesty balonowej, w której chętnie uczestniczą piloci i ich załogi, niekoniecznie zainteresowani rywalizacją sportową, oraz zawodów sportowych, rozgrywanych zgodnie z regulaminem sportowym FAI, podczas których co bardziej ambitni sportowo piloci, w tym członkowie Balonowej Kadry Narodowej, mogą powalczyć o jak najlepsze rezultaty oraz potraktować je jako rozgrzewkę przed rozpoczynającym się sezonem. Dla wszystkich, jak zwykle, niewątpliwą atrakcją jest latanie w zimowej, górskiej scenerii.

Organizatorzy liczą również, że jak co roku, podczas imprezy, dopisze publiczność która do tej pory licznie kibicowała podczas startów i lądowań balonów na lotnisku oraz wszędzie tam, gdzie tylko się pojawiały.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony