XVII Grudziądzkie Zawody Balonowe

XVII Grudziądzkie Zawody Balonowe (fot. balony.lisie.pl)

Aeroklub Nadwiślański zaprasza do udziału w XVII Grudziądzkich Zawodach Balonowych, które odbędą się w dniach 1-3 października 2020 r. Odwołane wiosną zawody odbędą się teraz dzięki pomocy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Zawody będą rozgrywane w Grudziądzu i okolicach. Obszar rozgrywania konkurencji zostanie ogłoszony na Odprawie Głównej.  Jak zapowiadają organizatorzy na niebie pojawi się 25 kolorowych balonów na ogrzane powietrze. Loty będą odbywały się wczesnym rankiem i późnym wieczorem w dniach 1-3 października (5 lotów). W przypadku nie rozegrania minimalnej wymaganej ilości konkurencji ostatnim dniem lotów będzie 4 października (lot poranny).

Każdy zawodnik musi posiadać licencję pilota balonu wolnego stosowną do podklasy, w której rozgrywane są zawody, wydaną minimum na 12 m-cy przed rozpoczęciem zawodów. Zawodnik ten musi posiadać przed ostatecznym terminem zgłoszeń nalot, co najmniej 50 godz. jako d-ca balonami podklasy, w której rozgrywane są zawody. Ostatecznym terminem zgłoszeń udziału w zawodach jest 30 wrzesień 2020 r.

Informacje o imprezie, planowany czas i miejsce startów oraz trasa przelotu będą przekazywane na bieżąco przez Rzecznika Zawodów Andrzeja Maciejewskiego na fanpage Grudziądzkiego Klubu Balonowego i Aeroklubu Nadwiślańskiego oraz lokalnych mediach.

Aeroklub Nadwiślański zaprasza do obserwowania nieba i fotografowania lecących balonów na tle grudziądzkiego krajobrazu gdyż dla 3 osób które przyślą najciekawsze zdjęcia rozlosowane będą ciekawe nagrody. Zdjęcia należy przysyłać na info@lotniczygrudzadz.pl

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.balony.lisie.pl

Źródło: Aeroklub Nadwiślański
comments powered by Disqus