Spotkanie z Sebastianem Kawą w Lublinie

Spotkanie z Sebastianem Kawą w Lublinie

Aeroklub Lubelski zaprasza 28.02.2015 r. na spotkanie otwarte z wielokrotnym Mistrzem Świata Sebastianem Kawą, które odbędzie się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przy ul. Bursaki 12.

Sebastian Kawa był wychowywany w środowisku szybowników Górskiej Szkoły Szybowcowej „Żar". W wieku 16 lat (minimalny wymagany wiek) Sebastian Kawa uzyskał III klasę (podstawową) pilota szybowcowego. Przez kolejne 2 lata przechodził kolejne etapy szkolenia pilota szybowcowego, zdobywając do lipca 1992 roku 200 godzin nalotu. W 1989 roku, mając 17 lat wykonuje na szybowcu Pirat zamknięty przelot 300 km – co jest jednym z trzech „diamentów" do Odznaki Szybowcowej.

W latach 1990-1991 intensywnie trenował na szybowcach Pirat, Junior, Foka, Cobra. W tym okresie zdobył doświadczenie i uprawnienia do wykonywania lotów bez widoczności, chmurowych. Zaczął wykonywać loty wysokościowe. Był to także okres intensywnego treningu w przelotach. Większość sukcesów odniósł startując na szybowcach polskiej konstrukcji: PW-5 Smyk, SZD-48-3M Brawo i SZD-56-2 Diana. Jest autorem licznych artykułów prasowych i publikacji internetowych na temat szybownictwa. Z zawodu lekarz medycyny.

28 lutego 2015 r. będzie można osobiście spotkać się z mistrzem, który na zaproszenie Aeroklubu Lubelskiego zawita do Lublina.

Źródło: Aeroklub Lubelski
comments powered by Disqus