Relacja ze Spadochronowych Mistrzostwa Czech CF2

spadochrony

Tegoroczne Mistrzostwa Czech CF2 odbyły się w dniach 11-13.07.2014 r. w Paraclub Jesenik na lotnisku Mikulovice, z równocześnie rozgrywanymi tam zawodami na celność lądowania.

CF2 to konkurencja, w której 2 zawodników wykonuje 5 figur na otwartych spadochronach poprzez zahaczenie nóg w linki dolnego spadochronu. Sędziowie oceniają prawidłowość i czas wykonania figur z nagrywanego filmu przez trzeciego członka drużyny lecącego tuż przy zawodnikach.

W Mistrzostwach Czech uczestniczyły 2 drużyny z Polski, w których było 3 skoczków z Aeroklubu Lubelskiego. Jeden z nich Paweł Michalski skaczący jako kamerzysta drużyny naszej kadry narodowej CF2 zdobył wraz z drużyną 1 miejsce i tytuł Mistrza Czech. Dwóch kolejnych: Mirosław Skrzypiec i Tomasz Wziątek wraz z kamerzystą z Czech zajęli 3 miejsce.

Ze względu na niedogodne warunki pogodowe rozegrano 4 z 6 planowanych kolejek skoków konkurencji CF2 oraz 4 kolejki konkurencji celnościowej. Nie przeszkodziło to jednak w sportowej rywalizacji oraz miłej atmosferze w gronie zawodników z 16 drużyn łącznie.

Dodam, że w poprzednim roku drużyna w składzie Paweł Michalski i Mirosław Skrzypiec zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Czech CF2 w Krnowie, a później wraz z kamerzystą z Aeroklubu Lubelskiego - Piotrem Czubakiem zdobyła brązowy medal na II Mistrzostwach Polski CF2.

Kolejną planowaną imprezą tego typu będą III Mistrzostwa Polski CF2 rozgrywane w dniach 29-31.08.2014 r. na lotnisku w Radawcu koło Lublina.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.

Źródło: Aeroklub Lubelski
comments powered by Disqus