Mikołajkowe loty w Radawcu

Mikołajkowe loty w Radawcu

Aeroklub Lubelski w Radawcu zaprasza w najbliższą sobotę oraz w niedzielę na loty mikołajkowe za wyciągarką. Odprawa przed hangarem o godz. 9:00 w sobotę 05.12.2015 r. oraz w niedzielę 06.12.2015 r. Oprócz szybowników, mile widziani będą również wszyscy zainteresowani podniebną przygodą.

Aeroklub oferuje możliwość lotów zapoznawczych z instruktorem na szybowcu dwumiejscowym oraz na samolocie.

Loty mikołajkowe mogą być również wyjątkowym prezentem.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z organizatorem. Szczegóły na stronie www.aeroklub.lublin.pl

Zapraszamy!

Aeroklub Lubelski w Radawcu powstał z inicjatywy ludzi, których łączył jeden cel - oderwać się od ziemi i unosić się w powietrzu jak najdłużej. Dziś jest to jedna z najstarszych lubelskich organizacji o tradycjach lotniczych sięgających 1927 roku. Aeroklub od ponad 80 lat pełni funkcję klubu sportowego propagującego i rozwijającego lotnictwo polskie, głównie w zakresie szkolenia, rekreacji i uprawiania sportów lotniczych, stanowiąc jednocześnie źródło potencjalnych kandydatów na przyszłych pilotów zawodowych.

Oferowane szkolenia stawiają na edukację młodzieży i jej rozwój przez angażowanie w sporty lotnicze, które nie tylko kształcą, ale również wychowują, uczą odpowiedzialności, wytrwałości oraz pracowitości.

Przy Aeroklubie działają też inne organizacje, takie jak Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ze śmigłowcem Eurocopter EC-135 oraz Zakład Usług Agrolotniczych z samolotem M-18 Dromader służącym głównie do gaszenia pożarów lasów.

W ramach działań aeroklubu organizowane są również konkurencje sportowe jak Zimowe Zawody Samolotowe czy Zawody Balonowe. Tym dużym imprezom towarzyszą także mniejsze organizowane dla członków aeroklubu, jak szybowcowe zawody na celność lądowania, czy szybowcowe loty andrzejkowe i mikołajkowe.

Źródło: Aeroklub Lubelski
comments powered by Disqus