Przejdź do treści
Szybowcowe dni Leszna
Źródło artykułu

Szybowcowe dni Leszna

Aeroklub Leszczyński wraz z Miastem Leszno organizuje kolejne ciekawe wydarzenie. W dniach 22 i 23 maja Galerią Leszno zawładną szybowce i samoloty. To wszystko z powodu, organizowanych na terenie centrum handlowego Galeria Leszno, Szybowcowych Dni Leszna! Atrakcji będzie wiele, między innymi spotkania z pilotami, konkursy, wywiady, prezentacje filmów i zdjęć lotniczych, wystawa modeli szybowców i samolotów. Gościem specjalnym Szybowcowych Dni Leszna będzie Tadeusz Wrona.

Szybowcowy weekend rozpocznie się już w piątek, 22 maja. W tym dniu, w Galerii Leszno, zaprezentowana zostanie wystawa modeli szybowców i samolotów. Oficjalne otwarcie wystawy i „Szybowcowych Dni Leszna” rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00. Atrakcją dla odwiedzających będzie ustawiony w galerii na parterze prawdziwy szybowiec. W tym dniu również odbędą się spotkania z niezwykłymi ludźmi, atrakcje dla maluchów, a także konkursy z nagrodami.

„Na pasażu Galerii będzie można spotkać się i porozmawiać z pilotami Leszczyńskiego Aeroklubu” – mówi Katarzyna Kuta Dyrektor Aerokluby Leszczyńskiego.

W samo południe przed Galerią odbędzie się rysowanie kredą wielkiego modelu szybowca. Cała akcja będzie dokumentowana z nieba, z pokładu samolotu. Ponadto w galerii ustawiony będzie kącik zabaw dla dzieci, rysowanie i kolorowanie szybowców, oglądanie wystawy, budowanie szybowców i samolotów z papieru, konkursy i zabawy.

Kolejną wielką atrakcją i niespodzianką będzie spotkanie z niezwykłym człowiekiem, kapitanem Tadeuszem Wroną, który zdobył uznanie na całym święcie po udanym awaryjnym lądowaniu Boeinga 767 na warszawskim Okęciu. Samolot nie mógł wysunąć podwozia i lądował „na brzuchu”. Na pokładzie było 220 pasażerów i 11 członków załogi. Dzięki kpt. Wronie nikt nie został ranny. Dla dorosłych zaplanowano wywiad z gościem, który odbędzie się około godz. 12:00 na sali kinowej nr 4 Cinema3D. Nie zapomniano również o najmłodszych, około godz. 15:00 Tadeusz Wrona porozmawia z dziećmi. Maluchy będą mogły zadawać Kapitanowi pytania oraz odebrać autograf lub podpisaną książkę.

22.05.2015 – zarys wystawy zdjęć i modeli szybowców i samolotów

23.05.2015 – oficjalne otwarcie wystawy modeli szybowców i samolotów, która będzie dostępna dla publiczności do końca września 2015.
10:00 – rozpoczęcie Szybowcowych Dni Leszna,
10:15-11:45 – wywiady z pilotami szybowcowymi Aeroklubu Leszczyńskiego, konkursy dla słuchaczy,
12:00 – wywiad z Tadeuszem Wroną (sala kinowa nr 4 Cinema3D), po wywiadzie na I piętrze galerii zaplanowano promocję książki Tadeusza Wrony,
13:20-15:00 – rozmowy z szybownikami, paralotniarzami, spadochroniarzami Aeroklubu Leszczyńskiego,
15:00 – spotkanie i rozmowa z Tadeuszem Wroną dla najmłodszych, pytania dzieci, konkursy, wspólne zdjęcie,
15:45 – spotkanie z fotografem lotniczym.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony