Dzień Otwarty na największym lotnisku sportowym w Europie

Drzwi Otwarte na lotnisku Aeroklubu Leszczyńskiego (fot. Aeroklub Leszczyński)

Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy pilot rodem z filmów lub zasiąść za sterami samolotu Jak-12 lub jedynego szybowca na świecie przystosowanego do lotów nocnych odwiedź lotnisko w Lesznie i spełnij to marzenie podczas Dnia Otwartego w Aeroklubie Leszczyńskim.

Zapraszamy na lotnisko Leszno-Strzyżewice 14.05.2017 r. O godzinie 11:00 zostaną otwarte drzwi hangaru dla wszystkich chcących poznać tajemnice lotnictwa.

Przyjdź i zobacz polskie szybowce, które podbiły serca pilotów na całym świecie. Do dyspozycji fanów lotnictwa, którzy przyjadą na lotnisko, będą szybowce szkoleniowe, treningowe oraz wyczynowe, służące do rywalizacji sportowej i bicia rekordów. Doświadczeni piloci najbardziej utytułowanego aeroklubu w Polsce pokażą tajniki pilotażu oraz obsługę niezawodnych maszyn napędzanych silnikiem gwiazdowym.

Oprócz tego, moc atrakcji przygotują piloci balonów na ogrzane powietrze, którzy odpowiedzą na bardzo ważne pytanie – jak skręca balon? Jeśli lubisz precyzję i dokładność, organizatorzy przygotowali dla chętnych stanowisko modelarskie.

Instruktorzy Aeroklubu Leszczyńskiego pomogą gościom Dnia Otwartego spełnić marzenia o lataniu myśliwcem lub największym samolotem pasażerskim świata i wytłumaczą jak wygląda droga do zostania pilotem zawodowym oraz gdzie postawić pierwsze kroki.

Na tych, którzy uważają to za nudę, z niecierpliwością oczekują skoczkowie spadochronowi z Leszczyńskiego Stowarzyszenia Spadochronowego Feniks.

A jeśli przyziemne sprawy Cię nie interesują? Nie patrz jak inni latają, wykonaj lot zapoznawczy szybowcem lub samolotem.

Więcej informacji na stronie www.aeroklub.leszno.pl lub na Facebooku.

Aeroklub Leszczyński czeka na was 14 maja od godziny 11:00 do godziny 15:00 na lotniku w Lesznie przy ulicy Szybowników 28.  Nie przegapcie okazji! Do zobaczenia! 

Źródło: Aeroklub Leszczyński
comments powered by Disqus