Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Szybowców RC w Inowrocławiu

Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Modeli Szybowców RC (fot. Ryszard Henke)

Zapraszamy modelarzy do udziału w Ogólnopolskich Zawodach do Pucharu Polski Modeli  Szybowców RC do Lotów Termicznych. Zawody zostana rozegrane 16.09.2017 r. na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu. Termin rezerwowy to 17.09.2017 r.

Organizatorem Mistrzostw jest sekcja modelarska Kujawskiego Centrum Kultury i Aeroklubu Kujawskiego.

Modele szybowców RC klasy F3J służą do rozgrywania zawodów w lotach na czas wykorzystując noszenia (prądy termiczne). Rozgrywanie zawodów modeli szybowców RC w klasie F3J polega na tym że zawodnicy podzieleni na grupy mają do dyspozycji czas startowy w ilości 12 minut. W tym czasie mają wykonać 10 minutowy lot liczony od chwili wczepienia się modelu z holu do momentu lądownia. Lądowanie modelu odbywa się na punkt i jest punktowane. Najlepszy wynik w danej kolejce to lądowanie w ostatniej sekundzie 10 minuty i w wyznaczonym punkcie. Należy rozegrać minimum pięć kolejek lotów aby zawody były ważne. Zawodnicy podzieleni są na grupy. Przy rozgrywaniu każdej kolejki skład grup jest zmieniany aby wyrównać szanse zawodników.

 
(fot. Ryszard Henke)

Dzisiejsze modele szybowców klasy F3J to konstrukcje wykonane z włókien szklanych, węglowych, kewralowych i innych nowoczesnych materiałów. Wykonywane w formach. W pełni zmechanizowane.

 

W zawodach organizowanych pod patronatem Aeroklubu Polskiego mogą brać udział seniorzy i juniorzy mający aktualną licencję sportową FAI oraz ubezpieczenie.

Zgłoszenie uczestnictwa w zawodach nalezy wysłać do dnia 14.09.2017 r. na adres e-mail: a.kujawski@aeroklub-polski.pl lub e-mail prywatny: maxiu.1964@wp.pl

Telefon kontaktowy Ryszard Henke – przewodniczący sekcji modelarskiej Aeroklubu Kujawskiego 607684088.

Program Mistrzostw:
7:00 - 9:00 – Rejestracja zawodników
9:00 - 10:30 – Otwarcie Mistrzostw i odprawa oraz rozłożenie startów
10:30 – Loty konkursowe
ok. godz. 16:00 – Zakończenie Mistrzostw

Więcej informacji na stronie: www.aeroklub-kujawski.pl

Źródło: Aeroklub Kujawski
comments powered by Disqus