Dzień Dziecka w Aeroklubie Kujawskim

Szybowce przed hangarem Aeroklubu Kujawskiego - mural na 100-lecie Lotnictwa Polskiego w tle (fot. Aeroklub Kujawski/FB)

Aeroklub Kujawski zaprasza małych fanów lotnictwa na Dzień Dziecka, który odbedzie się w dniu 1.06.2018 r. w godzinach od 15:00 do 18:00 na aeroklubowym lotnisku w Inowrocławiu

W piątkowe popołudnie na lotnisku zorganizowana zostanie prezentacja posiadanego sprzętu latającego dla dzieci i ich rodziców. Na wystawie statycznej będzie można zobaczyć samoloty: Jak-12, Cessna 150, Cessna 182, Skyranger, dwpłatowy "Pchła Nieba", samolot kompozytowy CTLS; szybowce: Puchacz, Bocian, Jantar, Junior, Pirat, Astir.

W programie przewidziana jest również wystawa modeli sterowanych radiem wykonanych przez członków sekcji modelarskiej. W programie przewidziano loty radio-modeli.

Tego dnia zaprezentują się sekcje: szybowcowa, paralotniowa i modelarska. Będzie też można zobaczyć sprzet spadochronowy i paralotniowy. To też doskonała okazja, aby porozmawiać z pilotami i skoczkami.

Lotniczy Dzień Dziecka będzie częścią zwykłej, normalnej aktywności lotniczej Aeroklubu, będzie więc można zobaczyć na startujące i lądujące samoloty i szybowce.

Dzień Dziecka na aeroklubowym lotnisku będzie też okazją do obejrzenia ukończonego 26 maja br. projektu: mural na 100-lecie Lotnictwa Polskiego, którego wykonawcą jest Ariel Kula. Prace nad muralm trwały od 23 maja. Mural powstał na bramie hangarowej o powierzchni 100 m2.

Aeroklub Kujawski zaprasza chętnych na lotnisko w dniu 1.06.2018 r. w godzinach od 15:00 do 18:00.

Dla zmotoryzowanych zorganizowano parking na lotnisku. Wjazd tuż za stacją benzynową GENERON.

Więcej informacji na stronie www.aeroklub-kujawski.pl

Źródło: Aeroklub Kujawski
comments powered by Disqus